Krzysztof Gil

DYNAMIKA I ROZWÓJ

DYNAMIKA I ROZWÓJ
Krzysztof Gil

Z Joanną Marcjan, dyrektorem projektu Kielce Bike-Expo, rozmawiamy o kierunkach rozwoju Międzynarodowych Targów Rowerowych oraz o dynamice rozwoju kultury rowerowej.

Nadchodzi ósma edycja Międzynarodowych Targów Rowerowych. Jaką pozycję na rynku ma to wydarzenie?
Kielce Bike-Expo to dynamicznie rozwijająca się impreza. Na przestrzeni ośmiu lat udało nam się zgromadzić wokół siebie najlepszych partnerów – współorganizatora wystawy – Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, współorganizatorów poszczególnych wydarzeń, partnerów zagranicznych i medialnych. Razem stworzyliśmy imprezę, która z roku na rok coraz mocniej zaznacza swoją obecność już nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Każdego roku odnotowujemy wzrost zajętej powierzchni wystawienniczej, liczby wystawców i zwiedzających, co jest dodatkową motywacją do działania.

Na czym polega wyjątkowość Kielce Bike-Expo?
Według naszych danych dużą zaletą targów jest ich formuła. Dwa pierwsze dni mają charakter Business to Bussines, a trzeci dzień to czas dla wszystkich miłośników rowerów. W opinii wystawców profesjonalizm i wysoki standard świadczonych przez Targi Kielce usług to również atut tego wydarzenia.

Kielce Bike-Expo przyciąga na targi cały świat…
Dokładnie tak! Oprócz zagranicznych firm, które wystawiają się podczas targów, przyjeżdżają do nas goście z najodleglejszych zakątków świata. W ubiegłym roku produkty prezentowały firmy z 11 krajów, a zwiedzający reprezentowali aż 30 państw. Przyjechała do nas cała Europa, ale też Indie, Chiny, Stany Zjednoczone czy Republika Południowej Afryki.

DYNAMIKA I ROZWÓJ
Joanna Marcjan, dyrektor projektu Kielce Bike-Expo

Czy dynamiczny rozwój imprezy jest odzwierciedleniem dobrej sytuacji na rynku?
Targi zdecydowanie są barometrem gospodarki. W Polsce i Euro¬pie dynamicznie rozwija się kultura rowerowa. Zaczynamy coraz poważniej podchodzić do tematu ekologii i środowiska, a także… do swojego zdrowia. Możemy zaobserwować, jak coraz więcej osób przywiązuje wagę do zdrowego stylu życia i wybiera rower. Częściej dostrzegamy też wygodę i aspekty ekonomiczne, a one jednogłośnie przemawiają za rowerową modą.

Co czeka nas podczas tegorocznej edycji?
Program tegorocznych targów bogaty jest w wydarzenia towarzyszące. Jak co roku odbędzie się wiele spotkań merytorycznych – konferencji, szkoleń i spotkań B2B, ale też innych atrakcji. Zaplanowaliśmy między innymi cieszący się coraz większą popularnością Maraton Kielce Bike-Expo 2017. Nowością targów będą spotkania z uczestnikami najbardziej ekstremalnych wypraw rowerowych. Pasjonaci dwóch kółek opowiedzą o swoich przeżyciach i zmaganiach, jakie spotkały ich podczas wypraw na całym świecie. Wybierzemy również Gminę Przyjazną Rowerzystom.

Czytaj więcej o Kielce Bike-Expo 2017

Krzysztof Gil

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.