Kielce Bike-Expo - najważniejsza impreza rowerowa w Europie

Czytaj dalej
Marzena Smoręda

Kielce Bike-Expo - najważniejsza impreza rowerowa w Europie

Marzena Smoręda

Najnowocześniejszy sprzęt, akcesoria i mnóstwo rynkowych nowości zaprezentują już od czwartku, 21 września do soboty 23 września w Targach Kielce wystawcy z całego świata. VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo zapowiadają się rekordowo. Podczas nich obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Samochodu.

VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe, które odbędą się od 21 do 23 września 2017 to wydarzenie, na które czeka cała branża rowerowa!

Rozwija się moda na rowery i przybywa pasjonatów dwóch kółek i amatorów rowerowych nowości. Widać to na targach rowerowych w Kielcach, które z roku na rok biją rekordy popularności i przyciągają coraz więcej przedstawicieli branży z całego świata. Podczas najbliższej edycji swoją ofertę zaprezentuje 250 wystawców z 12 krajów, takich jak: Bułgaria, Chiny, Czechy, Finlandia, Holandia, Niemcy, Pakistan, Polska, Słowacja, Tajwan, Wielka Brytania, czy Włochy. Ekspozycja zajmie 11 tysięcy metrów kwadratowych, czyli wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego.

Gwiazdy kolarstwa

Kielce Bike-Expo to najważniejsze wydarzenie w Europie Środkowo – Wschodniej dla producentów i dystrybutorów sprzętu rowerowego. Na targach prezentowany jest premierowy sprzęt, bywają tu także największe gwiazdy kolarstwa. W tym roku obecność na wystawie zapowiedziały między innymi zawodniczka Kross Racing Team Maja Włoszczowska - dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB; Jolanda Neff, która dopiero co w fenomenalnym stylu zdobyła tytuł mistrzyni świata na zawodach w australijskim Cairns, a także Bartłomiej Wawak i Fabian Giger.

Dla każdego coś fajnego

W ramach nadchodzących targów zaplanowano wiele atrakcji dla zwiedzających. Po raz kolejny odbędzie się Maraton Kielce Bike Expo, organizowany przez Grabek Promotion. Pierwszy raz podczas wystawy zaplanowano konferencję triathlonową Tri Bike Expo, której gośćmi będą między innymi: Marcin Konieczny, Kacper Adam czy aktor Kuba Wesołowski. Zadebiutuje również spotkanie z uczestnikami ekstremalnych wypraw rowerowych, wśród których znajduje się między innymi Valerjan Romanowski – trzykrotny rekordzista Księgi Guinnessa w nieprzerwanej jeździe na rowerze w warunkach ekstremalnej zimy oraz Dorota Chojnowska – dziennikarka i autorka bloga Ale Piękny Świat, która odbyła samotną, rowerową podróż po Iranie.

Z okazji Światowego Dnia bez Samochodu po raz pierwszy odbędzie się Bieg Kielce Bike-Expo Run, którego organizatorami są Targi Kielce oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBiega. W piątek, 22 września na kieleckim rynku przygotowana będzie specjalna strefa rowerowa dla dzieci Strider Adventure Zone, spotkanie z Kross Racing Team, w tym między innymi Mają Włoszczowską, a także pokaz Sprężystów, czyli Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów. Wydarzenie uatrakcyjni wystawa najnowszych modeli rowerów.

Ważne

Targi czynne będą: w czwartek i w piątek w godzinach 10-18. Tego dnia wstęp jest tylko dla branży i kosztuje 60 złotych. W sobotę w godzinach 9-17 dzień otwarty dla publiczności, wstęp kosztuje 20 złotych.

Organizatorem Kielce Bike – Expo są Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.

Czytaj więcej o Kielce Bike-Expo 2017

Marzena Smoręda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.