Polacy na rowery!

Czytaj dalej
redakcja

Polacy na rowery!

redakcja

O kondycji branży, miłości Polaków do rowerów i Europejskiej Strategii Rowerowej rozmawiamy z Krzysztofem Dylewskim, Prezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

W jakiej kondycji jest polska branża rowerowa?
Branża rowerowa w Polsce ma się dobrze. Po stosunkowo słabym i późnym starcie związanym podobnie jak w całe Europie z kiepską pogodą mamy niezły sezon. Jak w każdej branży jedni odnotowali przyrosty a drudzy lekkie spadki. Cały czas widać w Polsce popyt na rower.

Czyli branża trzyma kciuki za pogodę…
Przyczyn rozwoju naszego sektora jest kilka. Znacząca jest ciągle rosnąca w Polsce świadomość zdrowego stylu życia. Polacy chętnie wsiadają na rower aby po prostu zadbać o zdrowie. Sporo ludzi wybiera rower jako środek transportu. Coraz więcej jest entuzjastów dojazdów do pracy na rowerze nie stojąc w korkach. Spore znaczenie ma też ilość przybywających ścieżek rowerowych.

…I coraz lepszy, designerski sprzęt. To jakie rowery kochają Polacy?
Według przeprowadzanych przez Polskie Stowarzyszenie Rowerowe corocznych badań rynku wynika, że Polacy wybierają wygodne rowery tzn. miejskie lub trekkingowe. Coraz więcej ludzi zaczyna też doceniać walory rowerów elektrycznych tak popularnych na świecie. Od kilku lat odnotowuje się duże przyrosty sprzedaży takich rowerów ponieważ dają one możliwość dotarcia do odleglejszych celów szybciej i bardziej komfortowo.

Czego możemy życzyć branży rowerowej?
Mamy nadzieję że szerokim echem odbije się w Polsce przetłumaczona przez nas Europejska Strategia Rowerowa. Strategia ta pokazuje jak wiele korzyści rowery mogą dać ludziom i otaczającemu środowisku. Jest to zbiór wskazań co robić aby jak najlepiej planować infrastrukturę rowerową i wplatać rowery w nasze życie. Życzylibyśmy sobie aby wzorem innych krajów EU nasi włodarze na różnych szczeblach mieli na uwadze ten dokument projektując siatkę ścieżek rowerowych czy sieć punktów, w których można wypożyczyć i naładować rowery elektryczne. Infrastruktura dla takich rowerów jest mało skomplikowana i nie jest droga. Z pewnością należy życzyć branży także dobrej pogody od której branża jest uzależniona. Ma ona bowiem wpływ na kondycję branży.

Czytaj więcej o Kielce Bike-Expo 2017

redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.