Krzysztof Gil

Kielce Bike – Expo. Targi w wersji ekstremalnej

Kielce Bike – Expo. Targi w wersji ekstremalnej
Krzysztof Gil

VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe, które odbędą się od 21 do 23 września to wydarzenie, na które czeka cała branża rowerowa. Wielką nowością targów jest spotkanie z uczestnikami ekstremalnych wypraw rowerowych.

Każdy pasjonat dwóch kółek z pewnością myślał kiedyś o dalekiej podróży rowerowej. Goście tegorocznej edycji Kielce Bike – Expo spełnili swoje marzenia i wyruszyli na podbój malowniczych zakątków świata. Wielkim bagażem doświadczeń podzielą się w czasie debiutującego spotkania pod tytułem „Ekstremalne wyprawy rowerowe”, które odbędzie się podczas tegorocznych targów rowerowych.

W gronie podróżników, chcących podzielić się swoimi wspomnieniami znalazła się między innymi Dorota Chojnowska, dziennikarka i autorka bloga „Ale Piękny Świat”. W 2015 roku sama zbudowała bambusowy rower i wyruszyła nim na podbój Iranu. Kolejnym gościem spotkania będzie Halina Dziewulska, żona zmarłego w lipcu tego roku Dariusza Dziewulskiego, który w 4 miesiące samotnie objechał rowerem cały świat, pokonując ponad 20 tysięcy kilometrów. Zmagania z mrozem, śniegiem i zmęczeniem relacjonował będzie Valerjan Romanovski. Kolarz, supermaratończyk, na początku tego roku ustanowił światowy rekord Guinnessa: w 12-, 24- i 48-godzinnej jeździe ciągłej na rowerze w warunkach zimowych. Do udziału w wydarzeniu zaproszono również Kubę Witka - filmowca, tekściarza i podróżnika. Kielczanin na gorąco opowie o swojej tegorocznej wyprawie przez Islandię.

- Trzy tygodnie samotnej wyprawy przez Islandię, sam na sam z naturą – tak w wielkim skrócie można opisać moją podróż. Piękne krajobrazy, spotkania z ciekawymi ludźmi przeplatane były zmaganiami z chłodem, wiatrem i deszczem. Moje doświadczenia nie zastąpią własnych, ale mogą ustrzec przed wieloma prozaicznymi problemami, dlatego zapraszam wszystkich na spotkanie „Ekstremalne wyprawy rowerowe” – zapowiada Kuba Witek.

Czytaj więcej o Kielce Bike-Expo 2017

Krzysztof Gil

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.