Leczenie i rehabilitacja na najwyższym poziomie

Czytaj dalej
redakcja

Leczenie i rehabilitacja na najwyższym poziomie

redakcja

Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna” jest nowoczesnym ośrodkiem, który wspomaga leczenie schorzeń reumatologicznych, narządu ruchu, pourazowo – ortopedycznych, neurologicznych, dermatologicznych i kardiologicznych.


Oddział Kardiologiczny zajmuje się leczeniem i rehabilitacją chorych po operacjach kardiochirurgicznych, chorymi po angioplastyce, po świeżo przebytych zawałach mięśnia sercowego, z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym i innymi schorzeniami układu krążenia. Na oddziale istnieje możliwość przeprowadzenia pełnej nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej. Dodatkowo funkcjonuje 4-łóżkowy Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego - sala klimatyzowana - z całodobową opieką pielęgniarsko-lekarską.

Do dyspozycji pacjentów są następujące pracownie:

Doskonałym uzupełnieniem oferty zabiegowej zakładu przyrodoleczniczego jest możliwość skorzystania z basenu rehabilitacyjnego, kriosauny ogólnoustrojowej oraz nowoczesnego studia muzykoterapii i relaksacji.

Szpitalny zakład przyrodoleczniczy ze względu na profil neurologiczny oferuje zabieg – wyciąg podwodny Gieczewa, który pozwala leczyć dyskopatię lędźwiową u chorych do 55. roku życia. Stosowanie tego zabiegu ma na celu rozciągnięcie kręgosłupa lędźwiowego i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Szczególne znaczenie w terapii schorzeń związanych z profilem Uzdrowiska ma kinezyterapia czyli leczenie ruchem. W szpitalu funkcjonuje kilka sal profesjonalnie przygotowanych do ćwiczeń pacjentów z chorobami reumatologicznymi, neurologicznymi. Rehabilitanci prowadzą indywidualne zajęcia w oparciu o najnowsze metody terapii ruchem ( min. PNF, McKenzie). Jest również nowoczesna lampa do foto – chemioterapii SUP/PUVA, która wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń dermatologicznych.

Część hotelowa obiektu jest połączona z częścią zabiegową.

CZYTAJ WIĘCEJ

redakcja

plus.echodnia.eu/swietokrzyskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.