/MJP/

Zobacz jak będzie wyglądało muzeum Piłsudskiego

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku składać się będzie z części historycznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku składać się będzie z części historycznej


/MJP/

Muzeum Józefa Piłsudskiego to jedna z najważniejszych przedsięwzięć państwa polskiego, związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, która będzie obchodzona w 2018 roku. Przesłanie „Muzeum na stulecia” określa z jednej strony działania planowane przez Muzeum związane z obchodami setnych rocznic ważnych wydarzeń w historii Polski, które będziemy świętować w latach 2018-2021, z drugiej strony oddaje najważniejszą ideę budowanego Muzeum - czerpanie z historii dla budowania przyszłości Polski na kolejne stulecia.

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku to muzeum biograficzne założone w 2008 r., współprowadzone przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i Ministerstwo Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego. 10 listopada 2008 r., w dworku „Milusin” w Sulejówku, dawnym domu Marszałka, umowę w sprawie utworzenia Muzeum podpisali: Jadwiga Jaraczewska, córka Marszałka (w imieniu Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego) oraz Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Co obejrzymy w muzeum w Sulejówku pod Warszawą? Warto przeczytać.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
/MJP/

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.