Tomasz Mikulicz

Znów można kupić mieszkanie komunalne. Teraz ma być łatwiej

Znów można kupić mieszkanie komunalne. Teraz ma być łatwiej
Tomasz Mikulicz

Radni PiS usunęli z przepisów zapis, który dotąd utrudniał wykup. Mówił on, że nie można wykupić mieszkania w budynku, w którym nie wszyscy są tym zainteresowani.

W grudniu 2016 roku większościowe PiS podjęło uchwałę, że ci, którzy mieszkają w lokalach komunalnych wybudowanych przed 31 grudnia 1998 roku mogą je kupić. - Prezydent nie realizuje jednak tej uchwały - stwierdził na ostatniej sesji Paweł Myszkowski z PiS.

Do radnych tej formacji zgłaszają się bowiem mieszkańcy, którzy twierdzą, że władze miasta odmawiają sprzedaży. Powołują się na zakaz tworzenia nowych wspólnot mieszkaniowych z udziałem gminy.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.