Zdecydowaliśmy - na te projekty chcemy wydać miliony. Bydgoski Budżet Obywatelski

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Zdecydowaliśmy - na te projekty chcemy wydać miliony. Bydgoski Budżet Obywatelski

Sławomir Bobbe

Ponad 55 tysięcy głosów padło na wszystkie projekty zawarte w tegorocznym Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy zdecydowali, na co wydać miliony.

W tym roku po raz pierwszy głosować można było w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim nie tylko na najbliższe miejscu zamieszkania propozycje w budżecie osiedlowym, ale również skazać projekt ponadosiedlowy. To okazało się strzałem w dziesiątkę, bo wiele osób chciało poprzeć pomysły, które są warte uwagi, choć niekoniecznie planuje się je realizować „po sąsiedzku”. Po wynikach widać, że mieszkańcy są ogromnie przywiązani do jednego symboli miasta - Kanału Bydgoskiego. Mimo, że projekt był zgłaszany przez niewielkie osiedlowe rady, to zyskał aż 4262 głosy. Bydgoszczanie postanowili więc, że chcą wydania 1,6 miliona złotych na rewitalizację odcinka kanału między śluzami 4 i 5.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.