Zawsze będę wspierał protestujących

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Zawsze będę wspierał protestujących

Łukasz Koleśnik

Czy trzeci protest na moście w Krośnie Odrzańskim był udany? Jak ocenia go burmistrz Marek Cebula?

W poniedziałek zorganizowano trzeci protest w sprawie obwodnicy. Spełnił oczekiwania?
Najważniejsze jest to, że mieszkańcy czują potrzebę inicjowania takich spotkań, po to, by zwrócić uwagę na niezbędną inwestycję. Można powiedzieć, że było mało ludzi, ale to nie o to chodzi. Wciąż zwracają uwagę na ważność obwodnicy. Gdyby mieszkańcy uznali, że te działania nie mają sensu, pewnie w ogóle by nie przyszli. Jest jednak grupa, która będzie protestować do skutku. Jak deklarowałem, zamierzam cały czas im pomagać i wspierać.

Wspomniał pan o niewielkiej liczbie osób manifestujących. Ma to może związek ze sprawą zmiany nazwy powiatu?
Warto podkreślić słowa, które wypowiedział podczas sesji rady powiatu radny Tomasz Miechowicz. Powiedział, że jeżeli będziemy lekceważyć mieszkańców, to nie dadzą się oni namówić na żadną akcję, ponieważ będą myśleli, że jest ona organizowana „dla picu”. Teraz trudno wyjaśnić ludziom, która inicjatywa będzie miała sens. Więc nie dziwię się mieszkańcom, którzy nie przyszli, bo po konsultacjach w sprawie zmiany nazwy powiatu czują się oszukani.

Trochę zmieniono formę protestu przy moście. Jaki był cel?
Chodziło o to, żeby blokować przejazd bardziej dotkliwie i tym sposobem pokazać, jak bardzo potrzebna jest obwodnica dla powiatu i województwa. Dlatego wydłużono czas trwania blokady do dwóch godzin oraz marszów protestacyjnych z 10 do 15 minut.

Manifestacja była dłuższa, ale czy odniesie pożądany skutek?
Myślę, że każda blokada jest w jakimś stopniu słyszalna. Drugą sprawą jest, czy ktoś będzie tego słuchał. Mówiłem o tym, że potrzebni są dobrzy ambasadorzy w tej sprawie. Wiele osób znanych w województwie chce się przyłączać do protestu. Wojewoda, posłowie, sejmik województwa oraz wiele innych osób, a każdy podkreśla, jak ważna jest budowa obwodnicy. Dlatego trzeba znaleźć na nią pieniądze.

Co dalej?
Jeśli chodzi o społeczny Komitet Obrony Budowy Obwodnicy to trudno mi się tutaj wypowiadać. Zapewne organizatorzy podsumują ostatnią akcję i podejmą dalsze działania. Poseł Jacek Kurzę-pa poinformował, że 13 kwietnia ma się odbyć spotkanie z ministrem infrastruktury. Mam nadzieję, że pojawią się konkrety. Jeśli nie, to można się spodziewać kolejnych protestów. W ostateczności jako gmina możemy partycypować w kosztach dokumentacji obwodnicy, jednak ucierpi na tym nasz budżet.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.