Zarząd województwa podlaskiego wskazała Warszawa. Teraz ruch radnych

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Marta Gawina

Zarząd województwa podlaskiego wskazała Warszawa. Teraz ruch radnych

Marta Gawina

Dwóch członków zarządu spoza grona radnych i marszałek, który nie zyskał uznania lokalnego PiS-u . Taki zarząd województwa wskazały centralne władze partii. Czy jej radni posłuchają wskazówek Warszawy? Odpowiedź poznamy w czwartek.

O godz. 11 rozpocznie się pierwsza sesja sejmiku. W programie jest tylko ślubowanie radnych i wybór przewodniczącego sejmiku, ale wiele wskazuje na to, że porządek obrad zostanie rozszerzony o wybór marszałka i całego zarządu. Tym bardziej, że przyszła już rekomendacja od centralnych władz PiS, kogo radni partii rządzącej mają wybrać.

- Nie wszyscy z entuzjazmem przyjęli decyzję Warszawy. Będą dyskusje na ten temat, a szczególnie wokół nominacji do zarządu dla osób spoza grona radnych. Tego jeszcze w naszym sejmiku nie było - mówi nam radny klubu PiS, który chce zachować anonimowość.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.