Zapłacili sporo więc nie chcą słuchać wrzasków. Spór o plac zabaw

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Zapłacili sporo więc nie chcą słuchać wrzasków. Spór o plac zabaw

Sławomir Bobbe

Kilkunastu właścicieli mieszkań na osiedlu Awangarda w Fordonie chce storpedować projekt placu zabaw który poparło kilkaset osób. Napisali petycję.

Plac zabaw i do street workoutu, tablica edukacyjna-w Parku Młodych Olimpijczyków to projekt zgłoszony do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców Nowego Fordonu. Zajął w rankingu drugie miejsce, poparło go swoimi podpisami dokładnie 781 osób. Pomysł mieszkańców zyskał pozytywną opinię rady osiedla i mimo, że kosztować ma sporo - bo 210 tysięcy złotych - zakwalifikowano go do realizacji.

- O co tu chodzi, projekt wygrał, kasa jest, projekt też już powstał. Miał powstać plac zabaw ze strefą fitness, więc go zróbmy - mówi jeden z mieszkańców, który pomysł BBO poparł własnym podpisem. - teraz dowiadujemy się, że projekt ma być wstrzymany, bo jest jakaś grupa mieszkańców, którzy są pomysłem oburzeni. Nie podoba im się, że płacili za mieszkanie z widokiem na zieleń, a nie plac zabaw i nie chcą mieć hałasów w sąsiedztwie. Jeśli ci ludzie przeciągną protestami sprawę do końca roku, finansowanie przepadnie. Jak to możliwe, że kilkanaście osób blokuje pomysł, pod którym podpisało się kilkaset osób, a kilka tysięcy pewnie popiera? - niepokoi się bydgoszczanin.

Przeczytaj dalszą część.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.