Zanim prezydent po raz czwarty złoży ślubowanie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Zanim prezydent po raz czwarty złoży ślubowanie

Tomasz Maleta

Nastąpi to po raz kolejny w Auli Magna Pałacu Branickich. W sobotę na inauguracyjnym posiedzenie zbierze się Rada Miasta Białegostoku.

Na premierowej sesji radni wybrani 21 października odbiorą ślubowanie od Tadeusza Truskolaskiego. W tej roli wystąpi po raz czwarty, ale po raz pierwszy zrobi to tak wcześnie (choć prawie miesiąc po elekcji). Do tej pory tak się układał kalendarz, że prezydent zawsze ślubował w wigilię mikołajek. U podstaw pierwszego ślubowania w 2006 roku, po zwycięstwie w drugiej turze, legły oczekiwania na zupełny inny Białystok, który rozbudzi tkwiący w nim potencjał swoich mieszkańców w nadrabianiu wieloletnich - lub jak sam mówił po przysiędze prezydent - wielowiekowych zapóźnień.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.