Zależy nam na sprawnej służbie zdrowia. Tego oczekujemy od rządu

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Jolanta Zielazna

Zależy nam na sprawnej służbie zdrowia. Tego oczekujemy od rządu

Jolanta Zielazna

Czego oczekujemy od odpowiedzialnych rządzących? A czego od odpowiedzialnych obywateli? Rządzący powinni w pierwszej kolejności tworzyć skuteczny system służby zdrowia, a obywatele - płacić podatki.

Co powinien robić rząd, który postępuje odpowiedzialnie i troszczy się o rozwój kraju? Sprawny system służby zdrowia jest zdecydowanie na pierwszym miejscu - ponad połowa odpowiedzi. Nic dziwnego, bo problemów ze służbą zdrowia nie ubywa, wprost przeciwnie.

Inne działania, które według nas powinien podejmować odpowiedzialny rząd, to skuteczny system edukacji oraz perspektywiczne, długoterminowe rozwiązania, pozytywne także dla przyszłych pokoleń. Te wskazało 36 proc. pytanych. Niewiele mniej (34 proc.) uważa, że powinno to być dbanie o równość praw i swobód obywatelskich niezależnie od wyznania, orientacji czy poglądów - 34 proc.

Najważniejsze przesłanie sondażu na temat odpowiedzialności rządzących i obywateli, przeprowadzonego dla portalu ciekaweliczby.pl. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.