Wyróżnienie w kategorii Edukacja zawodowa dla dorosłych - Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego

Czytaj dalej
.

Wyróżnienie w kategorii Edukacja zawodowa dla dorosłych - Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego

.

Katarzyna Kołodziejska, dyrektor Szkół w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego: Zasadą działania na-szych szkół jest kształcenie na jak najwyższym poziomie. Jednocześnie rozwijamy te kierunki kształcenia zawodowego, które dają szansę zatrudnienia na rynku pracy. Co ważne, łączymy kształcenie z praktyką, z fachowym przygotowaniem. Nasi słuchacze osiągają szeroką wiedzę, co zawdzięczają świetnej kadrze pedagogicznej.

Szkoły ZDZ: Lider Edukacji zawodowej dla dorosłych

Na naukę nigdy nie jest za późno…. Znane powiedzenie zyskuje teraz na aktualności jak nigdy wcześniej.

Z przeprowadzanych badań wynika, że aż 93 procent Polaków uważa, że warto się uczyć. Trend taki jest widoczny między innymi w szkołach dla dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Tutaj nauką zainteresowane są osoby, które z różnych, często życiowych względów nie ukończyły szkoły średniej w trybie dziennym, a którym zależy na zdobyciu wykształcenia, by umocnić swoją pozycję na rynku pracy i znaleźć atrakcyjną posadę.

Liceum Ogólnokształcące i Branżowa Szkoła II stopnia

Szkoły imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu, to od lat lider w kształceniu dorosłych. Warto wspomnieć, że od kształcenia osób dorosłych ZDZ rozpoczął działalność edukacyjną w Radomiu prawie 30 lat temu.

Dziś szkoła dysponuje własną, stale unowocześnianą bazą dydaktyczno-szkoleniową oraz bardzo dobrą współpracą z lokalnymi pracodawcami, co przekłada się na korzyści uczniów i słuchaczy, którzy wybierają niestacjonarny tryb nauki.

W roku szkolnym 2020/2021 na szczególną uwagę radomian zasługuje Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych oraz Branżowa Szkoła II stopnia. Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 18 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej. Jedynym warunkiem jest ukończenie gimnazjum lub szkoły podstawowej (czas nauki wynosi wtedy 3 lata) bądź zasadniczej szkoły zawodowej (kształcenie w trybie 2-letnim). W procesie rekrutacji wziąć udział mogą również osoby, które ukończyły jeden semestr lub uzyskały wpis z kilku przedmiotów do indeksu w innym liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Zainteresowani kształceniem powinni dostarczyć do sekretariatu świadectwo ukończenia poprzedniej szkoły, dowód osobisty oraz złożyć wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych lub Branżowej Szkoły II stopnia. Cykl kształcenia kompleksowo przygotowuje słuchaczy szkoły do przystąpienia do egzaminu dojrzałości, by następnie podjąć studia na wybranym kierunku.

Nauka w szkole dla dorosłych odbywa się w dogodnym cyklu niestacjonarnym, co dwa tygodnie. Często korzystają z niej osoby, które nie mogą uczyć się w trybie dziennym ze względu na zatrudnienie. Ważne, że są pełnoprawnymi uczniami, którym przysługują legitymacje, uprawniające do różnego rodzaju zniżek. Na życzenie słucha-czy wystawiane są również zaświadczenia do ZUS, KRUS. Ci z najlepszymi wynikami w nauce mogą liczyć na stypendia naukowe.

Przede wszystkim jednak, ukończenie szkoły dla dorosłych pozwala rozszerzyć perspektywy zawodowe. Trzeba tylko uwierzyć, że na naukę naprawdę nigdy nie jest za późno.

Szkolenia i kursy zawodowe

Pod szyldem Zakładu Doskonalenia Zawodowego realizowane są działania edukacyjne dla dorosłych, pozwalające uzupełnić kwalifikacje, uzyskać nowe bądź przekwalifikować się, by podjąć pracę w wymarzonym zawodzie. Kursy i szkolenia zawodowe odbywają się na zlecenia pracodawców, a także są organizowane dla osób prywatnych, w tym bezrobotnych. Niektóre kursy zawodowe współfinansują pracodawcy, a także urzędy pracy.

W ciągu roku z bogatej oferty szkoleniowej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu korzysta ok. 1500 osób. Kursy, które cieszą się największą popularnością, to:
• Spawanie Mag, Tig, Mma,
• Operator CNC ,
• Kierowca wózków jezdniowych,
• Prawo jazdy kat. B, C, C+E,
• Kwalifikacja wstępna przyspieszona,
• Wychowawca obozów i kolonii,
• Bezpieczeństwo i higiena pracy,
• Opiekunka osób starszych

Z myślą o kształceniu osób dorosłych Centrum Kształcenia Zawodowego prowadzi Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ) w następujących zawodach: kierowca mechanik, informatyk, logistyk, fryzjer, kucharz, cukiernik. Osoby zainteresowane skorzystaniem z takiej formy zdobycia kwalifikacji mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w pozyskaniu dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, w ramach którego przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie nawet do 100% kosztów kształcenia zawodowego pracowników.

ZAPRASZAMY RADOMIAN DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ BOGATEJ OFERTY SZKOLENIOWEJ

Szkoły w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
ul. Saska 4/6
26-600 Radom
tel.: 48 331 05 23, 48 331 05 23
e-mail: [email protected], [email protected]
www.radom.zdz.kielce.pl

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.