Marta Gawina

Wybory 2018. Sondaż: PiS wygra w sejmiku. Bo opozycja jest podzielona

Wybory 2018. Sondaż: PiS wygra w sejmiku. Bo opozycja jest podzielona
Marta Gawina

Aż w 10 województwach w tym na Podlasiu wybory do sejmików wygrywa PiS. Takie są wyniki najnowszego sondażu. Opozycja miałaby szansę na zwycięstwo pod warunkiem całkowitego zjednoczenia. Jednak ten scenariusz jest mało realny.

Sondaż IBRiS zaskoczeniem nie jest. Od kilku miesięcy utrzymuje się bowiem trend, że PiS ma największe szanse na zwycięstwo w wojewódzkich sejmikach (choć wygranie wyborów nie oznacza zawsze sprawowania władzy). W województwie podlaskim ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego mogłoby liczyć na 38 proc. poparcia. To o 5 proc. lepszy wynik niż cztery lata temu. Na drugim miejscu jest PSL (23 proc.), na trzecim koalicja obywatelska - 20 proc.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.