Wszystkie stopnie pod Jasną Górą zostały zajęte

Czytaj dalej
Joachim Przybył

Karol Kuklewicz wygrał klasyfikację orlików w częstochowskiej eliminacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Nie brakowało sukcesów pań.

W Częstochowie odbyła się kolejna eliminacja Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. W rywalizacji mężczyzn znakomicie poczynał sobie Karol Kuklewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), który w kategorii open zajął trzecie miejsce i jednocześnie wygrał klasyfikację orlików (U-23). W zmaganiach elity triumfował wychowanek Pacifiku, Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) .

W rywalizacji kobiet open trzecie miejsca zajęła Agnieszka Skalniak. Liderka Pacifiku uległa jedynie Łucji Pietrzak (Mat Atom Sobótka) i Annie Harkowskiej (Giant Warmia i mazury), a w klasyfikacji U-23 była druga. Trzecie miejsce w gronie juniorek zajęła Karolina Perekitko.

Dobre wiadomości napłynęły ze Lwowa, gdzie rozegrano Grand Prix of Galychyna (Galicja) w kolarstwie torowym kobiet, kat UCI Cl-1. W zawodach w barwach reprezentacji Polski startowały nasze olimpijki: Edyta Jasińska i Natalia Pamela Ruktowska. „Fitnesski” startowały w omnium (kolarskim wieloboju), w wyścigu na 3000 m na dochodzenie najlepsza okazała się Jasińska, natomiast Rutkowska triumfowała na 500 m i w wyścigu punktowym, w scratchu obie torunianki zebrały wpadły na „kreskę” w tym samym czasie. W klasyfikacji generalnej Edyta była 3. natomiast Natalia 7., dzięki pomocy naszych zawodniczek zmagania w całym omnium wygrała Daria Pikulik.

Bardzo dobrze spisał się Patryk Złotowicz, który był 15. podczas Gran Premio Industrie del Marmo, Patryka przyjechał w ścisłej czołówce bardzo ciężkiego wyścigu będąc jednocześnie 4. sklasyfikowanym zawodnikiem do lat 23.

- Kolejny kolarski weekend za nami, a na naszym koncie znów zwycięstwa - podsumowuje Leszek Szyszkowski.

- Miło zaskoczył wszystkich Karol Kuklewicz wygrywając w Częstochowie klasyfikację orlików. Także dziewczęta z kadry torowej sygnalizują coraz lepszą formę.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.