Województwo, czyli co?

Czytaj dalej
Fot. Polska Press/archiwum
Sławomir Sowa

Województwo, czyli co?

Sławomir Sowa

Rusza ciekawy eksperyment, który być może odpowie na pytanie, na ile mieszkańcy województwa łódzkiego identyfikują się z administracyjnym tworem, w którym przyszło im żyć.

Województwo, czyli co?
Grzegorz Gałasiński

Ten eksperyment nazywa się budżet obywatelski województwa łódzkiego. Ludzie czują się obywatelami swojego miasta, dzielnicy, osiedla, wioski, ale czy dzięki wojewódzkiemu budżetowi obywatelskiemu poczują się obywatelami województwa?

Suma na pierwszą edycję z nóg nie zwala. To tylko 5 milionów złotych. O co tu się bić?

O, przepraszam, tylko nie bić. Chodzi przecież o wzmocnienie tożsamości regionalnej. Czy mieszkańcy województwa zechcą się utożsamić z tymi paroma milionami podzielonymi na małe kawałeczki? Cóż, może właśnie z obawy, że mieszkańcy województwa niezbyt łakną tej tożsamości, zaordynowano tak niewielką sumę. Wielu z tych obywateli nadal przecież nie łapie o co chodzi z tym sejmikiem i czym się różni marszałek od wojewody.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.