Wojewoda uchylił część uchwały PiS. W obronie niepełnosprawnych

Czytaj dalej
Fot. Piotr Łozowik
Tomasz Mikulicz

Wojewoda uchylił część uchwały PiS. W obronie niepełnosprawnych

Tomasz Mikulicz

Rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym miały cieszyć się zniżkami m.in. w miejskich instytucjach kultury. Wojewoda dopatrzył się jednak poważnych uchybień w uchwale autorstwa PiS.

„Pełnoletnie dziecko z powodu swojej niepełnosprawności traktowane byłoby gorzej niż inna osoba w podobne sytuacji. Ten z pozoru neutralny zapis stawiałby w szczególnie niekorzystnej sytuacji pełnoletnie dziecko niepełnosprawne w porównaniu do innych osób bez żadnej innej przyczyny”.

To cytaty z rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody w sprawie uchwały rady miasta wprowadzającej kartę rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Przypomnijmy, że radni, na wniosek PiS, zajęli się tą sprawą na ostatniej sesji przed wyborami. Zapisali, że kartę wydaje się na wniosek m.in. rodzica lub opiekuna placówki, do której uczęszcza niepełnosprawny.

Wojewoda stwierdził, że zapis ten dyskryminuje pełnoletnie osoby niepełnosprawne.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.