Włocławski prokurator ma sprawę w prokuraturze

Czytaj dalej
Fot. Przemek Świderski
Małgorzata Goździalska

Włocławski prokurator ma sprawę w prokuraturze

Małgorzata Goździalska

Czy prokurator Rafał K. popełnił przestępstwo, kierując autem po pijanemu? To wyjaśni Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście.

Włocławski prokurator Rafał K. w październiku 2015 r. został zatrzymany, gdy prowadził auto po pijanemu.

Zaraz po tej wpadce prokurator okręgowy we Włocławku zawiesił Rafała K. w czynnościach służbowych. Z kolei prokurator apelacyjny w Gdańsku wydał polecenie wszczęcia postępowania wyjaśniającego. Materiały w tym zakresie zostały przekazane rzecznikowi dyscyplinarnemu Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Co obecnie dzieje się w tej sprawie? Jak poinformował nas prokurator Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, prokurator apelacyjny ze względu na dobro postępowania i w celu wykluczenia ewentualnych zarzutów o stronniczość, przekazał Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku do dalszego prowadzenia materiały w tej sprawie. Sprawa dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa kierowania przez prokuratora Rafała K. pojazdem w stanie nietrzeźwym.

- Prokurator Okręgowy w Gdańsku zdecydował o powierzeniu tej sprawy do dalszego prowadzenia Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Śródmieście - poinformował nas prokurator Mariusz Marciniak.

Jak się dowiedzieliśmy, włocławski prokurator Rafał K. miał już wcześniej kłopoty. W styczniu wjechał swoim autem w śmieciarkę i odjechał. Gdy odnalazła go policja, był nietrzeźwy. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Toruń Zachód. Ale jak powiedziała nam prokurator rejonowa Ewa Janczur, „wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego” zostało umorzone.

O co chodzi? Biegły powołany do ustalenia, czy w czasie kolizji prokurator Rafał K. był nietrzeźwy, nie potrafił tego określić, bowiem próbki do badania zostały pobrane zbyt późno.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.