Tomasz Wersocki

W Toruniu będzie centrum szkoleniowe dla terytorialsów z całej Polski

Tworzone aktualnie w Toruniu Centrum Szkolenia WOT to jedna z najważniejszych jednostek w strukturze powołanych w ubiegłym roku Wojsk Obrony Terytor Fot. WOT Tworzone aktualnie w Toruniu Centrum Szkolenia WOT to jedna z najważniejszych jednostek w strukturze powołanych w ubiegłym roku Wojsk Obrony Terytorialnej.
Tomasz Wersocki

Tworzone aktualnie w Toruniu Centrum Szkolenia WOT to jedna z najważniejszych jednostek w strukturze powołanych w ubiegłym roku Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Centrum Szkolenia WOT ma odpowiadać za przygotowanie kadry i instruktorów całej struktury Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce. Jest to naturalna konsekwencja rozwoju nowo tworzonej formacji - mówi płk Mariusz Miechowicz, komendant centrum.

Tworzenie Centrum Szkolenia w Toruniu jest dopiero w fazie wstępnej. Ta autonomiczna jednostka szkolnictwa wojskowego będzie stanowiła zaplecze dydaktyczne i szkoleniowe dla formacji.

- Jej domeną będzie taktyka pododdziałów lekkich, charakterystyczna dla różnych rodzajów i form działań taktycznych - podkreśla płk Mariusz Miechowicz.

10 października minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił, że niektóre elementy z zasobów Centrum Szkolenia WOT w Toruniu będą mogły być również udostępniane sojusznikom. Taka zapowiedź padła na spotkaniu dowódców i przedstawicieli wojskowych formacji terytorialnych z 13 państw. Ma to być początek Europejskiej Inicjatywy Współpracy Regionalnej Obrony Terytorialnej, będącej pomysłem polskiego dowództwa WOT.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.