Violetta Porowska i powrót starych grzechów prawicy

Czytaj dalej
Piotr Guzik

Violetta Porowska i powrót starych grzechów prawicy

Piotr Guzik

Kandydatka prawicy na prezydenta Opola kampanię zainaugurowała z wielką pompą. Na opolskim rynku za jej plecami stała rzesza działaczy. Piękne uśmiechy i wzniosłe słowa miały przykryć to, że na opolskiej prawicy wrze jak nigdy. PiS skonfliktowany jest z nominalnymi koalicjantami: Solidarną Polską i Porozumieniem Jarosława Gowina. Do tego dochodzą wewnętrzne tarcia w samej partii.

Opole jest drugim miastem w Polsce, w którym Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swój program samorządowy dla regionu – podkreślała we wtorek Violetta Porowska.

Co składa się na ten program? Padła obietnica budowy dwóch nowych mostów na Odrze w Opolu i Krapkowicach. Nie podano, gdzie konkretnie miałby powstać ten pierwszy. Realizacja tego drugiego zapowiedziana jest na rok 2021, natomiast w przypadku Krapkowic tamtejsza gmina jest już po otwarciu ofert przetargowych na adaptację starego mostu kolejowego na drogowy.

W PiS przeklinają ludzi z Porozumienia i Solidarnej Polski, którzy do rady miasta będą startować z innych komitetów.

Przedwyborcza analiza w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Guzik

Opolanin z urodzenia. Stara się, by mieszkańcy byli na bieżąco z tym, jak zmienia się Opole. Za pomocą zdjęć i filmów dokumentuje jego metamorfozy, które w codziennym zabieganiu mogą umykać. Zagląda tam, gdzie nie każdy może bądź chce wejść - na place budowy i do niszczejących konstrukcji. Opisuje działania i plany władz, jak i reakcje mieszkańców na ich poczynania. Śledzi działalność lokalnych polityków i pisze o tym, o czym niekoniecznie chcą mówić otwarcie, a co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.