Uwaga, wybory! Zakaz używania plastikowych naczyń i sztućców oraz nadanie mostowi patrona - premiera Tadeusza Mazowieckiego

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

Uwaga, wybory! Zakaz używania plastikowych naczyń i sztućców oraz nadanie mostowi patrona - premiera Tadeusza Mazowieckiego

Hanna Walenczykowska

Kandydaci na posłów i senatorów ruszyli w teren, żeby znaleźć poparcie wyborców. Przy okazji, zaczynają prezentować niektóre swoje pomysły.

Kampania wyborcza do Sejmu i Senatu właśnie się rozpoczęła. Teraz członkowie poszczególnych komitetów wyborczych mają dwa tygodnie na zebranie podpisów poparcia. Oczywiście, podpisy wyborców mogą zbierać tylko te, które już poinformowały Państwową Komisję Wyborczą o utworzeniu komitetu wyborczego.

Ekologia w mieście

Niektórzy kandydaci wczoraj wyruszyli w teren, by prosić bydgoszczan o podpisanie list. Na płycie Starego Rynku np. o poparcie mieszkańców zabiegali; radna Joanna Czerska-Thomas(Koalicja Obywatelska) oraz Piotr Malich (Partia Zieloni), oboje są kandydatami do Sejmu Koalicji Obywatelskiej.

Kandydaci poinformowali też o tym, że złożą interpelacje do prezydenta Bydgoszczy w sprawie szybkiego wprowadzenia zakazu używania jednorazowych, plastikowych naczyń i sztućców. Pierwszym polskim miastem, które wprowadziło taki zakaz był Wałbrzych.
- Mamy szereg gotowych rozwiązań –zapewniała radna radna Joanna Czerska-Thomas i dodała, że rozpocząć należy od akcji informacyjnej o przyczynach coraz bardziej widocznych zmian klimatu oraz o tym, w jaki sposób można je powstrzymać.
- Zobowiązuję się do przygotowania odpowiednich projektów - oświadczył Piotr Malich.

Niecałą godzinę później swoją konferencję zwołał kolejny kandydat Koalicji Obywatelskiej – poseł Paweł Olszewski.
Poseł zaproponował, by nowy most Trasy Uniwersyteckiej nosił imię Tadeusz Mazowieckiego, pierwszego premiera III RP.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.