Uniwersytet dla Aktywnych ma 5 lat. Będą świętować?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jadwiga [email protected]

Uniwersytet dla Aktywnych ma 5 lat. Będą świętować?

Jadwiga [email protected]

Pięć lat temu zaczynali w strukturze Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Teraz jest to samodzielne stowarzyszenie.

Jubileuszy mamy w tym roku w mieście bez liku, w tym między innymi 180-lecie uzdrowiska i 100-lecie nadania Ciechocinkowi praw miejskich. Do miejskiego kalendarza jubileuszy wpisano jeszcze cztery inne, choć znalazłoby się ich więcej. Na przykład pięciolecie Uniwersytetu dla Aktywnych. Taką nazwę przybrał uniwersytet trzeciego wieku w uzdrowisku. Nie tylko nazwą różni się od podobnych senioralnych uczelni, ale i formą organizacyjną.

Jest obecnie stowarzyszeniem, choć zaczynał jako oddział Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tak czy owak działa już pięć lat i - jak podkreśla Grażyna Ochocińska, prezes zarządu UdA - to też jest mały jubileusz.

Jubileusz UdA zaakcentują trzy wydarzenia rozłożone w czasie do końca roku kalendarzowego i dwie niespodzian ki. Pierwsze z jubileuszowych wydarzeń będzie już 8 marca o godz. 17 w czytelni - galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie zostanie otwarta wystawa fotografii i obrazów, członków sekcji plastycznej Uniwersytetu dla Aktywnych, prezentowanych pod wspólnym tytułem „Ogród w bibliotece”.

- W maju będziemy czytać przed kinem „Zdrój” powieść „Excentrycy”, a czytanie zainauguruje jej autor Włodzimierz Kowalewski, od którego zaczęło się w Polsce prawdziwe szaleństwo wokół powieści i filmu nakręconego na jej motywach - zdradza Grażyna Ochocińska. - Mamy nadzieję, że uda się nam namówić do czytania także przedstawicieli samorządu. Z kolei na listopad przygotowywana jest jubileuszowa gala z występem zespołu „Zdrowa Woda”. Pojawi się także specjalne okolicznościowe wydawnictwo.

Równie interesująco zapowiadają się dwa inne wydarzenia, których Grażyna Ochocińska na razie wolałaby nie publicznie nie ogłaszać. Możemy zdradzić, że jedna z nich zaplanowana jest na lato, druga - na listopad.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.