Grażyna Ostropolska

Ukradli jej tożsamość i 100 tysięcy złotych

Najwięcej wyłudzeń kredytów, zaciąganych na podstawie skradzionego PESEL-u i podrobionych dokumentów, odbywa się przez Internet Fot. Thinkstock Najwięcej wyłudzeń kredytów, zaciąganych na podstawie skradzionego PESEL-u i podrobionych dokumentów, odbywa się przez Internet
Grażyna Ostropolska

Ktoś wykradł PESEL pani Agnieszki i sfałszował jej dowód osobisty. Wstawił tam fikcyjny numer tego dokumentu i zdjęcie innej kobiety. Podał zmyślony adres oraz nieprawdziwe nazwisko rodowe pani Agnieszki i od dwóch lat wyłudza na ten dokument pieniądze w instytucjach finansowych z całej Polski. Także w renomowanych bankach. Jak to możliwe?

Od dwóch lat pani Agnieszka przeżywa gehennę. Nachodzą ją windykatorzy, komornicy blokują jej konta, a kolejne banki wpisują ją na listę dłużników. - Przestępcy niszczą mi życie, firmę i są bezkarni, a moje wołania o pomoc do organów ścigania, sprawiedliwości i państwowych instytucji trafiają na mur obojętności - skarży się kobieta. Jej historia pokazuje, że Polska to raj dla oszustów.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Grażyna Ostropolska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.