Uczą w szkole historii i sami też chcą dowiedzieć się więcej [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Uczą w szkole historii i sami też chcą dowiedzieć się więcej [zdjęcia]

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- To nieprawda, że młodzież nie interesuje się historią. Trzeba tylko znaleźć do uczniów właściwą drogę - mówi Grzegorz Kacprzak, historyk.

Grzegorz Kacprzak uczy historii w Zespole Szkół nr 1 w Bydgoszczy. Wczoraj odebrał certyfikat ukończenia pilotażowego szkolenia „Polski wiek XX - losy państwa i narodu”.

- Zawsze dobrze jest wiedzieć więcej - mówi. - Uczę już dwudziesty rok i uważam, że nigdy dość zdobywania wiedzy przez nauczyciela. Ważne jest, aby mieć jak najwięcej możliwości pracy z uczniami.

Certyfikaty przyznano 42 osobom, a 24 uzyskały zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Najlepsi z całego regionu spotkali się w I LO w Bydgoszczy, gdzie certyfikaty wręczyła im minister edukacji Anna Zalewska. 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.