Tak spełniają się marzenia młodego informatyka z Politechniki Świętokrzyskiej

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Politechnika Świętokrzyska

Tak spełniają się marzenia młodego informatyka z Politechniki Świętokrzyskiej

Politechnika Świętokrzyska

Mateusz Rogacki, student informatyki został laureatem konkursu „Seeds for the Future” firmy Huawei. W nagrodę wyjedzie na warsztaty technologiczne do Chin, które odbędą się w głównej siedzibie Huawei w Shenzhen.

Do udziału w konkursie przekonali mnie koledzy, którzy brali udział w poprzednich edycjach. Zgłosiłem się ponieważ chciałem doświadczyć czegoś nowego. Wyjazd do Chin to niepowtarzalna okazja do zdobycia praktycznej wiedzy o nowych technologiach oraz poznania tradycji i kultury dalekiego wschodu. To będzie przygoda mojego życia – mówi zwycięzca z Politechniki Świętokrzyskiej.

Żeby dostać się do finału trzeba było napisać pracę na jedno z wybranych zagadnień: 5G – ewolucja czy rewolucja w łączności bezprzewodowej, Internet of Things – potencjał nowych urządzeń w gromadzeniu i wysyłaniu danych, Smart City – współpraca biznesu i nauki na rzecz cyfryzacji, Kierunki rozwoju cloud computing, Safe City, czyli nowe granice bezpieczeństwa. Mateusz postawił na temat „Internet of Things”.

Zdjęcie zrobione podczas pierwszego dnia warsztatów technologicznych w siedzibie firmy Huawei w Chinach.
Archiwum Uroczystą Galą zakończyła się V edycja konkursu Huawei - Seeds for the Future Polska. Wręczenie nagród laureatom odbyło się siedzibie Huawei Polska w Warszawie. Nagrodę odebrał osobiście Mateusz Rogacki, pierwszy od prawej i opiekun naukowy PŚk Prof. Roman Deniziak, pierwszy od lewej.

Szkolenia w siedzibie firmy będą prowadzone przez najlepszych ekspertów z dziedziny ICT. Podczas zajęć młodzi informatycy będą korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów chińskiego potentata IT.

Opiekunem naukowym na politechnice jest Prof. Roman Deniziak, który koordynuje działania związane z przedsięwzięciem na uczelni.

Lista laureatów: Mateusz Rogacki z Politechniki Świętokrzyskiej Agata Juretko z Politechniki Śląskiej, Cezary Dawidowski z Wojskowej Akademii Technicznej, i Paweł Grochocki i Krzysztof Palczewski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Politechnika Świętokrzyska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.