Szkolenia Open Your Mind

Czytaj dalej
Fot. Fot. Natalia Pabiś
Materiał informacyjny

Szkolenia Open Your Mind

Materiał informacyjny

Open Your Mind to organizacja studencka, która powstała w styczniu zeszłego roku. Cały projekt został uruchomiony z inicjatywy studenckiej i w całości stworzony przez Naszych żaków. Funkcje Prezesa Organizacji objął Kamil Rębosz, natomiast Opiekunem Organizacji został mgr Tomasz Górski. Organizacja powstała w celu zachęcenia młodzieży do podejmowania studiów oraz pozostaniu w przyszłości w Naszych Kielcach.

Organizacja realizuje swój program poprzez organizowanie warsztatów w szkołach ponadpodstawowych dla Uczniów. Każda szkoła ma wyboru aktualnie trzy tematy dotyczące Cyberbezpieczeństwa, Drogi do Sukcesu oraz Przemocy. Jak ich przedstawienie wygląda od strony praktycznej powiedział nam Prezes, Kamil Rębosz:

„Najczęściej wybierany tematto: Droga do sukcesu. Zarządzaj własnym sobą, podczas jego omawiania wykorzystuje wszystko czego sam dowiaduje się od wykładowców u nas na zajęciach oraz różne ciekawostki itp. których sam się uczę czytając na ten temat, ponieważ zarządzanie i psychologia od zawsze bardzo mnie ciekawiła. Myślę, że jest to najchętniej wybierany temat, bo jego przedstawienie jest dosyć profesjonalne, ale nie przedstawia długiego i nudnego monologu tylko cały czas prowadzenie intensywnej rozmowy z uczniami i wchodzenie z nimi w interakcje.

Drugi pod względem wybierania to temat: Cyberświat i jego bezpieczeństwo, jest wybierany praktycznie wymiennie z tematem nr 1, więc dość intensywnie. Ten temat opracowałem w oparciu o własne zainteresowania i wiedzę jaką posiadam na ten temat z faktu, że przez kilka lat działałem w świecie gier komputerowych a później jako technik ds. zabezpieczeń oraz moderator sporej ilości forów internetowych. Można powiedzieć, że ten temat jest mi najbardziej bliski, ponieważ mogę tutaj przekazać uczniom wiele ciekawostek w tej dziedzinie, których nie można tak łatwo znaleźć. Kilka razy spotkałem się przy tym temacie z sytuacją kiedy połowa uczniów po dzwonku podchodziła do mnie i z ciekawością chciała wiedzieć jeszcze więcej.

Temat Przemoc również jest chętnie wybierany przez szkoły, chociaż prowadzić go miałem okazje najmniej razy. To wystąpienie opracowałem na podstawie udostępnionych mi materiałów z prezentacji wykładowcy Naszej Uczelni, za zgodą zmodyfikowałem ją na swoje potrzeby. Wybrałem ten temat do stworzenia prezentacji, ponieważ w szkołach można często spotkać takie zjawiska, że ktoś jest poniżany itp. z tego względu stwierdziłem, że będzie on stanowił pewne zainteresowanie np. wśród pedagogów szkół, którzy będą chcieli aby przedstawić ten problem i jego przeciwdziałanie uczniom.

Na chwilę obecną oferujemy szkołom te 3 tematy, które i tak bardzo chętnie wybierają. Oczywiście z czasem zamierzam poszerzać obszar wystąpień. W najbliższym czasie planuje stworzyć prezentacje pt.: „Autoprezentacja- czyli jak mówić żeby Cię słuchali” oraz „Tajniki ludzkiego organizmu”. Myślę, że uda mi się je wcielić w program do końca marca, aby jeszcze w tym roku szkolnym móc przedstawić je szkołom, którym oferujemy zorganizowanie warsztatów.”

Chociaż Organizacja studencka jest stosunkowo młoda to po wstępnych sprawozdaniach widać, że nie próżnuje i na poważnie podeszła do postawionego przez siebie celu. Widać to po fakcie, że studenci odwidzieli już kilka szkół z kilku różnych miast prowadząc w nich proponowane warsztaty, a to dało w sumie ponad 400 uczniów szkół biorących w nich udział. Mamy dużą nadzieje, że ta Organizacja Studencka z roku na rok coraz prężniej będzie się rozwijać, docierając do jeszcze większej liczby uczniów. Chociaż na pewno nie będzie to łatwe i spotkają się z kilkoma problemami to trzymamy za nich kciuki!

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.