Świeży asfalt dla kierowców

Czytaj dalej
Fot. SłAwomir Kowalski / Polska Press
Tomasz Wersocki

Świeży asfalt dla kierowców

Tomasz Wersocki

Drogowcy zakończyli prace przy przebudowie parkingu na Rubinkowie w Toruniu. Koszt inwestycji został oszacowany na 143 tysiące złotych.

Rubinkowo mimo remontów kolejnych miejsc parkingowych, nadal pozostaje osiedlem, gdzie wolnego miejsca postojowego trzeba szukać ze świecą.

Tegoroczna modernizacja parkingu przy ul. Łyskowskiego 17 nie jest pierwszą tego typu inwestycją miasta. W ostatnich latach oddano do dyspozycji mieszkańców Rubinkowa dwa wyremontowane parkingi przy ulicy: Łyskowskiego 21 oraz 23-23e.

Znaki poziome i chodnik
Za modernizację parkingu przy ul. Łyskowskiego 17 odpowiada firma Transbruk Barczyńscy. W miejsce starego, zdegradowanego asfaltu został ułożony nowy.

- Na czas remontu parking był wyłączony z ruchu. Aktualnie prace są już zakończone, ale nie dokonaliśmy jeszcze odbioru od wykonawcy - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Firma Transbruk Barczyńscy wprowadziła także przy ul. Łyskowskiego 17 oznakowanie poziome - dotychczas nieistniejące w tym miejscu.

- Tego typu znaki z pewnością uporządkują ruch - podkreśla rzecznik Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Należy też wspomnieć, że pomiędzy parkingiem, a jezdnią został wykonany również nowy chodnik, ale wydaje się, że miejsca parkingu dla niepełnosprawnych zostały dość niefortunnie namalowane przez wykonawcę. Co zresztą przyznaje rzecznik MZD w rozmowie z „Nowościami”.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.