Targi Kielce - mecenas sztuki

Czytaj dalej
redakcja

Targi Kielce - mecenas sztuki

redakcja

Targi Kielce swą działalność wystawienniczo-kongresową łączą z rolą mecenasa sztuki, inicjując wydarzenia kulturalne lub je wspierając.

Ośrodek angażuje się w projekty artystyczne, organizując galę wręczania Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury - „Per Artem ad Deum”, doceniającą osoby, które poprzez osiągnięcia artystyczne podejmują kwestie wiary katolickiej. W ramach „Per Artem ad Deum” odbyły się już między innymi: koncert utworów Ennio Morricone, laureata nagrody w roku 2012, koncert utworów Krzysztofa Pendereckiego i koncert kompozycji Wojciecha Kilara - także uhonorowanych Medalem Papieskiej Rady ds. Kultury. W Targach Kielce podczas Sacroexpo miała miejsce także wystawa zdjęć Arturo Mari, osobistego fotografa Papieża Jana Pawła II i wiele innych.

Zobacz, jak wyglądał pobyt Ennio Morricone w Targach Kielce


Pamięci Milesa Davisa
Jednym z takich wydarzeń jest Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festiwal, który powstał na cześć Milesa Davisa, wirtuoza trąbki. To jedna z ważniejszych imprez jazzowych na artystycznej mapie Polski o charakterze międzynarodowym. Sceny festiwalowe gościły wiele polskich i światowych znakomitości jazzowych: Agę Zarjan, Leszka Możdżera, Włodzimierza Pawlika, Stanisława Soykę, Artura Dudkiewicza, Marcina Wasilewskiego, Krzysię Górniak, Dorotę Miśkiewicz, Włodka Kiniorskiego. A także zespoły i soliści z różnych krajów np. USA, Wysp Zielonego Przylądka, Rosji, Tajlandii, Kuby, Kanady i wielu innych.

Przy kominku
Targi Kielce są organizatorami Festiwalu przy Kominku - Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej, który odbywa się w grudniu w Centrum Kongresowym Targów Kielce. To wydarzenie z muzyką z gatunku „Krainy Łagodności”. Rozwój turystyczno-poetyckiego nurtu muzycznego wśród amatorskich zespołów wokalno-instrumentalnych oraz promocja Kielc, jako miejsca spotkań na szlakach turystycznych Gór Świętokrzyskich, to założenia jakie organizatorzy stawiają sobie tworząc Festiwal „Przy Kominku”

Off Fashion
Moda to kolejna dziedzina sztuki, którą wspierają Targi Kielce, współpracując od 10 lat przy znanym w Polsce i poza jej granicami wydarzeniu jakim jest Off Fashion – Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody.

Zobacz pokazy mody w ramach Off Fashion w Centrum Kongresowym Targów Kielce

redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.