Sandomierz - nasza Mała Ojczyzna

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Sandomierz - nasza Mała Ojczyzna

Materiał informacyjny

Rok 2018 to w Sandomierzu czas inwestycji w infrastrukturę miejską. Obok nowych inwestycji podjęte zostały działania mające na celu zakończenie tych już rozpoczętych. Jednym z pierwszych zadań była budowa „Zielonego i bezpiecznego Parku Osiedlowego przy ul. K.K. Baczyńskiego w Sandomierzu”.

Istotnym zadaniem drogowym zrealizowanym w 2018 roku była przebudowa ulic Cieśli i Maciejowskiego. Obie ulice zmieniły swoje oblicze. Nowa nawierzchnia, oświetlenie, chodniki i miejsca parkingowe, to tylko część zmian.

Kolejnym ważnym zadaniem drogowym był remont odcinka ulicy Mickiewicza przy Bramie Opatowskiej. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Sandomierzu. To nie jedyne inwestycje drogowe realizowane w tym roku. Pozyskane zostały środki na przebudowę ulicy Brzozowej. Gmina może liczyć na dofinansowanie w wysokości do 50%. Kolejne środki pozyskane zostały na remont ulic Działkowców, Spokojnej, Pogodnej i Miodowej. Przy tej inwestycji możliwe jest dofinansowanie w wysokości do 80 %.

Rozpoczęte zostały działania w zakresie szeroko zakrojonego planu rozwoju sieci kanalizacji sanitarnej. W 2019 roku wykonane zostało 847,5 merów bieżących kanalizacji. Równocześnie w budowie są obecnie nowe wodociągi. W tym roku wykonane zostało 2235, 8 metrów bieżących sieci wodociągowej. Dbamy o bezpieczne dostawy wody dla mieszkańców Sandomierza. Przystąpiliśmy do modernizacji hydroforni miejskiej i chlorowni na ujęciu wody. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo mieszkańców miasta w aspekcie odprowadzania ścieków. Modernizacja budynku magazynowo-buforowego na oczyszczalni ścieków zabezpieczy miasto na kilkanaście lat.

Wybudowany został budynek handlowy dla kupców na placu 3 Maja. Inwestycja wpłynie na poprawę warunków pracy przedsiębiorców handlujących w tym miejscu. Rozpoczęta została realizacja trzeciego etapu modernizacji placu 3 Maja. Mieszkańcy Sandomierza zyskają kolejne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Zakończona została budowa Przedszkola nr 6. Najmłodsi Sandomierzanie mają do dyspozycji nowoczesny, w pełni funkcjonalny obiekt, wyposażony w nowe pomoce naukowe. W budynku przedszkola powstanie też żłobek.

Ważnym elementem działania sandomierskiego magistratu jest troska o Rynek Starego Miasta. Nową elewację zyskały kamienice nr 6 i 8 przy ulicy Zamkowej. Wyremontowane zostały pomieszczenia w dolnej części budynku Ratusza, w których, w roku przyszłym otwarte zostanie Centrum Informacji o Historii Miasta

Gmina Sandomierz przekazała 290.000,00 zł dotacji celowej dla Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu na zakup sprzętu medycznego. Za tę kwotę zostały zakupione dwa inkubatory do podstawowej opieki nad noworodkiem oraz jeden inkubator do intensywnej opieki. Dotacja przeznaczona jest również na zakup lasera holmowego giętkiego z osprzętem.

To tylko część inwestycji, jakie wykonane zostały w tym roku. Oprócz nich, zrealizowane zostało jeszcze wiele mniejszych.

Marcin Marzec Burmistrz Sandomierza: Wiem, że macie Państwo wiele potrzeb i oczekiwań. Chcę w pierwszej kolejności zająć się tymi, które od lat nie zostały rozwiązane. Zamierzam systematycznie inwestować w remonty dróg i zmieniać nasze miasto na lepsze. W przyszłym roku chcemy zająć się ulicą Rokitek, kontynuować realizację rozpoczętego projektu Parku Miejskiego i dalej rozwijać kanalizację i wodociągi. To oczywiście tylko część z naszych planów.

Chciałbym bardzo podziękować Radzie Miasta za wsparcie i merytoryczne dyskusje podczas obrad sesji. Dziękuję pracownikom urzędu miejskiego i jednostek podległych.

Przede wszystkim dziękuję Państwu za słowa poparcia oraz konstruktywną krytykę, którą przyjmuję z pokorą. To między innymi, dzięki Państwa głosom wiem co powinniśmy w pierwszej kolejności zrobić. Ze swojej strony mogę zapewnić, że w nadchodzącym roku nie zamierzam zwalniać tempa. Proszę jednak o cierpliwość i wyrozumiałość.

Mam nadzieję, że zauważają Państwo zmiany na lepsze w naszym mieście.

www.sandomierz.pl/

Materiał informacyjny

plus.echodnia.eu/swietokrzyskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.