Ostrowiec Świętokrzyski – łączymy pokolenia

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Ostrowiec Świętokrzyski – łączymy pokolenia

Materiał informacyjny

Ostrowiec Świętokrzyski ma wiele do zaoferowania. Za nami stoi kilkusetletnia historia oraz bogate tradycje przemysłowe. Początek oraz lata 70 – e XX wieku przyniosły nam silny i dynamiczny rozwój, a XXI wiek sprawił, że na nasz ośrodek znowu patrzymy z dumą. Stawiamy na zmiany oraz nowoczesne podejście do miasta jako do żywego organizmu. Miasto Od Nowa to hasło, które przyświeca podejmowanym działaniom. Tworzymy unikalną markę Ostrowca Świętokrzyskiego w oparciu o historię, tradycję i kulturę. W wyjątkowy sposób dbamy o naszych mieszkańców, bo to oni na co dzień budują Ostrowiec Świętokrzyski.

Od kilku lat systematycznie pracujemy nad poprawą atrakcyjności Ostrowca Świętokrzyskiego zarówno jako miasta do życia, jak i tworzenia nowych przedsięwzięć. Większe i mniejsze zadania inwestycyjne w zakresie rozbudowy sieci dróg, stale podnoszony komfort różnych sektorów życia, uzupełniana infrastruktura techniczna, przygotowywanie kolejnych terenów inwestycyjnych oraz przyjazna polityka podatkowa gminy to nasze wizytówki. Dbamy o wszystkie grupy ostrowczan - dzieci i młodzież, osoby pracujące
i seniorów. Inwestujemy w edukację, sport i kulturę, bezpieczeństwo oraz ekologię. Przy tym wszystkim jesteśmy niezwykle atrakcyjni pod względem cen usług komunalnych, które nasze spółki i jednostki świadczą na najwyższym poziomie.

Namacalnymi dowodami zachodzących zmian są, dający wiele miejsc pracy kolejni inwestorzy, którzy zdecydowali się zainwestować swoje pieniądze w naszym mieście i budują swoje zakłady przemysłowe w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej oraz nowy układ siatki drogowej. To dowodzi dużego ożywienia w sferze przedsiębiorczości, która jest niezbędnym czynnikiem rozwoju każdego ośrodka. My mamy to szczęście, że nam się udało. Podejmowane decyzje, czasem niepopularne, przynoszą efekty.

Wspieramy naszych mieszkańców na każdym etapie życia. Zależy nam na jak, najlepszym poziomie edukacji. Dbamy o młodych rodziców, cieszymy się z każdego nowonarodzonego mieszkańca. Nowych obywateli oraz ich rodziców witamy na kolejnych edycjach Mlecznej Gali. Wspieramy żłobki, przedszkola oraz szkoły. Zależy nam na wszechstronnej edukacji młodych ostrowczan, którzy w przyszłości będą współodpowiedzialni za naszą przyszłość. Dlatego finansujemy edukację w zakresie języków obcych, motywując młodzież bezpłatną możliwością uzyskania certyfikatów językowych, finansujemy dodatkowe lekcje matematyki
i plastyki, gdyż logiczne myślenie i kreatywność mogą pomóc odnaleźć się w dorosłym życiu. To nasze dary na dorosłe życie. Wszystkie te działania sprawiają, że Ostrowiec Świętokrzyski stawiany jest za wzór w tym zakresie.

Z myślą o seniorach od kilku lat systematycznie realizujemy liczne projekty, innowacyjne formy pomocy, które zwiększają katalog usług skierowanych do starszych ostrowczan, celem poprawy jakości ich życia. Dzienny Dom Pomocy „Senior - WIGOR”, senioralia, wsparcie dla działań Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz licznych imprez i wydarzeń dedykowanych starszym mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego oraz niezwykle popularna kampania „Aktywny Senior” to tylko kilka przykładów.

To jednak nie wszystko. Dbamy o jak najlepsze warunki do codziennego życia. Możemy być dumni z tego, jak malowniczym, czystym, a zarazem zielonym miejscem jest Ostrowiec Świętokrzyski. Parki, skwery, place zabaw, które remontowane są ze środków gminnych lub przy współpracy ze spółdzielniami, powodują, że poszczególne dzielnice zmieniają się, by być jak najbardziej komfortowe dla wszystkich ostrowczan. Ponad 80 mln zł pozyskanych środków zewnętrznych pozwoliło na diametralne podniesienie poziomu estetyki i jakości przestrzeni miejskiej, w której widać ślady naszej hutniczej przeszłości oraz przywiązanie do pomarańczowo – czarnych barw KSZO Ostrowiec, które jest bliskie sercu naszych mieszkańców.

Z myślą o obecnym i kolejnych pokoleniach dbamy o ekologię. Stąd wiele projektów w tym zakresie. Najważniejszym jednak jest realizowany od ubiegłego roku ten dedykowany ekologicznemu transportowi miejskiemu. Stawiamy na zrównoważony rozwój po to, byśmy wszyscy czuli się tutaj dobrze.

Jednak nie samym chlebem człowiek żyje. Dlatego nie zapominamy o tworzeniu nowoczesnej infrastruktury służącej rekreacji oraz rozwojowi sportowych pasji, ale także tej dedykowanej kulturze. Naszą dumą są odkryte baseny na Rawszczyźnie, które po latach zapomnienia i dewastacji przeszły diametralną metamorfozę, zdobywając prestiżową nagrodę Modernizacja Roku 2018. Możemy poszczycić się również otwartym we wrześniu Ostrowieckim Browarem Kultury.

Te dwie inwestycje łączą w sobie nowoczesność oraz wspomnienie XX – wiecznej historii Ostrowca Świętokrzyskiego. Rawka Od Nowa stała się faktem, marzeniem wielu ostrowczan, które się ziściło, a dwa sezony świadczą o tym, że naprawdę było warto. Kolejne miesiące od otwarcia OBK pokazują, że był to strzał w dziesiątkę. Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna przyciągają tłumy, a piękne sale wielofunkcyjne są niezwykle pożądanym miejscem do organizacji najróżniejszych imprez. Podobnie należy ocenić powstanie w tym miejscu kawiarni, która stała się centrum codziennych spotkań ostrowczan.

Zapraszam do Ostrowca Świętokrzyskiego oraz zachęcam do korzystania z przygotowywanej przez nasze instytucje oferty. Do zobaczenia w Ostrowieckim Browarze Kultury, miejscu, które łączy pokolenia.

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego
Jarosław Górczyński

Materiał informacyjny

plus.echodnia.eu/swietokrzyskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.