Odkryj niezwykłe tajemnice zamku w Szydłowie z Echem Dnia

Czytaj dalej
red

Odkryj niezwykłe tajemnice zamku w Szydłowie z Echem Dnia

red

Są świadkami niezwykłych wydarzeń, w ich murach tworzyła się historia. O niektórych mówi się, że kryją niewiarygodne skarby, w innych ponoć nocą można spotkać duchy. Zamki pełne są sekretów i nieopowiedzianych historii. Postanowiliśmy odkryć część z nich w nowym cyklu "Tajemnice Naszych Zamków".

"Tajemnice naszych zamków" to wakacyjny cykl, w którym zwiedzamy ruiny pięknych obiektów w naszym regionie. To niezwykłe filmy, niezwykłe ujęcia z drona i pełne ciekawostek artykuły które będziemy publikować w każdy poniedziałek na portalu echodnia.eu. Do końca sierpnia odwiedzimy aż dziesięć niezwykłych budowli – przybliżymy ich historie, pokażemy wnętrza, opowiemy zaskakujące i czasem mrożące krew w żyłach legendy.

W poniedziałek, 2 lipca premiera drugiego już odcinka nowej serii "Tajemnice Naszych Zamków". Na wakacyjnym szlaku Echa Dnia pojawi się kolejna z królewskich twierdz w naszym regionie - zamek w Szydłowie. Średniowieczna budowla wzniesiona została za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. Zamek posiada bogatą historię, kryje w sobie wiele tajemnic i legend. W naszym cyklu poznacie większość z nich, dowiecie się jak wyglądały średniowieczne turnieje rycerskie, ich tradycja żywa jest na zamku do dziś.

Odkryj niezwykłe tajemnice zamku w Szydłowie z Echem Dnia

Koniecznie zobacz też pierwszą część naszej wakacyjnej wyprawy w której odkrywaliśmy chęciński zamek - Tajemnice naszych zamków - Chęciny

Odkryj niezwykłe tajemnice zamku w Szydłowie z Echem Dnia
red

plus.echodnia.eu/swietokrzyskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.