Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nowy kierunek studiów dla pasjonatów robotyki.

Czytaj dalej
Politechnika Świętokrzyska

Nowy kierunek studiów dla pasjonatów robotyki.

Politechnika Świętokrzyska

Uczelnia na podniesienie kompetencji studentów i kadry naukowej dostała ponad 9 milionów zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od przyszłego roku w ramach projektu PŚk otworzy dwie nowe specjalności i nowy kierunek studiów.

Automatyka i elektrotechnika przemysłowa ma zachęcić kandydatów do studiowania na uczelni i zwiększyć ich szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy. Na rynku pracy widać ogromne zapotrzebowanie na specjalistów tego typu – tłumaczy doktor Robert Kazała z Zakładu Urządzeń i Systemów Automatyki.

Na razie przewidziano 30 miejsc dla chętnych ale wszystko może się zmienić w razie większego zainteresowania studentów. Rekrutacja na nowy kierunek studiów ruszy od nowego roku akademickiego. W ofercie wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn pojawią się też dwie nowe specjalności: eksploatacja i zarządzanie w transporcie drogowym oraz automatyka maszyn i procesów. Z projektu skorzystają również pracownicy uczelni. Fundusze pozwolą na nowe szkolenia, nowoczesne metody pracy ze studentami i stworzenie portalu edukacyjnego. Uczelnia poszerzy też ofertę staży dla studentów w wiodących przedsiębiorstwach regionu.

Absolwenci tego kierunku będą mogli pracować na stanowisku automatyk-elektryk i pokrewnych. Ich wiedza będzie dostosowana do wymagań przedsiębiorstw wykorzystujących zautomatyzowane i zrobotyzowane linie produkcyjne, systemy wizyjne, technologie Przemysłu 4.0 oraz Internetu rzeczy. Będą posiadali kompetencje w zakresie: projektowania instalacji elektrycznych maszyn, tworzenia schematów elektrycznych z wykorzystaniem programów CAD, programowania sterowników PLC, tworzenia systemów wizualizacji procesów, integracji systemów sterowania z siecią Internet w ramach koncepcji Przemysłu 4.0.

Politechnika Świętokrzyska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.echodnia.eu/swietokrzyskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.