Pies nie jest zazdrosny w takim sensie, w jakim my o zazdrości myślimy - mówi Miriam Gołębiewska, trener i psycholog zwierząt. - On traci jedyną osobę, z którą mieszka, ma relacje, się przyjaźni.
Koci katar. Wystarczy zimny kaloryfer i nieszczelne okna, żeby kot złapał katar. A do tego może przyplątać się wirus
Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę dwóch Polaków, homoseksualnego małżeństwa. Mężczyźni, którzy zawarli związek w Portugalii, chcieli, by został on wpisany do polskich ksiąg stanu cywilnego. Jednocześnie w orzeczeniu WSA przyznał, że...
Gwiazda. Od dziecka przejawiał humanistyczne zdolności. Dlatego był w klasie jedynym chłopakiem wśród samych dziewcząt. To wtedy nabył umiejętność oczarowywania innych. Tak mu dobrze szło, że większość widzów do dzisiaj kojarzy go z rolą papieża...
Rynek dóbr luksusowych i to, ilu Polaków zarabia tyle, że są odbiorcami usług i dóbr luksusowych, za rok 2018 zmierzyła firma doradcza KPMG. To już dziewiąta edycja raportu.
Prawdziwych chuliganów w PRL wszyscy się bali, nawet milicja. Dlatego wolała tępić młodych zbuntowanych, którzy tylko nosili się jak ,,bażanty”. A chuligaństwo kwitło. Groźnie było do 1960 roku.
"Sceny dla dorosłych" czyli brawurowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie mistrzów scenicznego humoru w sobotę, 2 marca o godzinie 17 w Filharmonii Świętokrzyskiej.
- Wpuściliśmy do środowiska naukowego oszustów, którzy głoszą, że wszystko może być dozwoloną narracją - mówi Łukasz Turski.
To był największy skandal erotyczny Polski lat 90. i jest jednym z najbardziej pamiętnych do dzisiaj, większym niż dzisiejsza afera ze Stefanem Niesiołowskim w roli głównej.
Ile wdychamy trujących substancji, których cząstki przenikają do krwioobiegu? Można to przeliczyć, choć tak naprawdę każda dawka wnika do krwioobiegu i skutecznie niszczy nasz układ krążenia, układ nerwowy, sprzyja powstaniu nowotworów.
Aleksander Kaszuba, były więzień KL Stutthof, dzwonił do niej z Kanady wieczorami. Po prostu były to długie rozmowy, a efektem są precyzyjne, ale i nacechowane emocjami wspomnienia z niemieckiej fabryki śmierci. Z detektywistycznym zacięciem,...
Nie mają też dość siły, by domagać się, aby system ochrony zdrowia respektował gwarantowane im przez państwo prawo do leczenia w ramach NFZ. Wykluczeni z systemu ochrony zdrowia. Czują się oszukani. Umierają w kolejkach do lekarzy. Eksperci...
Klimat się zmienia i częstotliwość oraz gwałtowność zjawisk będą się zwiększać. Rozmowa z Marcinem Popkiewiczem, fizykiem, koordynatorem zespołu ds. zmian klimatu w Fundacji Nasza Ziemia, współautorem książki „Nauka o klimacie”.
Pisarka Manuela Gretkowska o Agnieszce Osieckiej i Jerzym Giedroyciu w Paryżu oraz o Robercie Biedroniu i Donaldzie Tusku w Warszawie.
Upstrzone słupkami i liniami place manewrowe polskich WORD-ów to europejski ewenement. A to właśnie na nich kapituluje aż 30 procent kandydatów na kierowców. Co gorsza, życie skomplikowaliśmy sobie na własne życzenie.
Czy wiara, w świetle osiągnięć nauki, ma sens? Czy może Bóg mieszka tylko w naszym mózgu? Pytamy o to księdza dr. hab. Damiana Wąska, teologa fundamentalnego z Krakowa, zajmującego się między innymi współczesnym...
Anielka żyła siedem dni. Odeszła 8 lutego, w domu, wśród najbliższych. Jej rodzice nie zdecydowali się na aborcję, choć niemal od początku ciąży wiedzieli, że ich córeczka musi umrzeć. Że może nie zdążą jej ochrzcić. Diagnoza - bezczaszkowie - to...
Rozmowa z dr hab. Agnieszką Wilczewską z Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku
14 lutego 1942 roku Związek Walki Zbrojnej został przemianowany w Armię Krajową– największą organizację konspiracyjną działającą pod okupacją niemiecką w Europie.
Być może już niedługo USA zniosą obowiązek wizowy wobec Polaków. Jednak eksperci przestrzegają przez huraoptymizmem wielu Polaków.
Z dr Martą Biercą, socjologiem z Uniwersytetu SWPS, badającą przemiany, jakie zachodzą we współczesnych rodzinach, rozmawia Dorota Abramowicz.
Podstawowy zespół w karetce powinien się składać z co najmniej trzech osób - uważają posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego - Unii Europejskich Demokratów i składają w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie. Ratownicy pomysł popierają, ale...
- Lekcje antyterrorystyczne są pokazowe. Nam jednak nie o teatr i oklaski chodzi, tylko o to, żeby radzić, jak życie ratować - mówią szkoleniowcy.
Walka o życie chłopca była jak przeciąganie liny ze śmiercią - mówią lekarze o przypadku 3,5-letniego Mikołaja poparzonego w pożarze auta. To był cud podparty pracą wielu specjalistów. - Do końca życia będziemy dziękować Bogu i lekarzom za...
Pomysłodawcy obywatelskiego projektu ustawy „Szczepimy, bo myślimy” mają trzy miesiące na zebranie minimum 100 tys. podpisów pod projektem, który ma dać samorządom możliwość wprowadzenia szczepień obowiązkowych do żłobków i przedszkoli.
O strajku nauczycieli 15 kwietnia, a potem jego kolejnej odsłonie na początku roku szkolnego mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski zapowiadał zmiany w funkcjonowaniu sieci szpitali i wprowadzenie dyżurów tępych i ostrych wiele miesięcy temu. Rozwiązanie miało wejść na początku tego roku.
Rok 2019 ma być okresem wysokich podwyżek cen żywności. Wiele będzie zależało od tego, jak będą kształtowały się ceny prądu, a także od pogody. Wielką niewiadomą są ceny wołowiny oraz wieprzowiny.
Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych prowadzi program Skarbonka - każdy może w zbiórce wspomóc jej podopiecznego. - Wpłaciliśmy pieniądze na zbiórkę, niestety chora na raka kobieta zmarła, a wydatki zrefundowano już po jej śmierci - mówią...
Jest jeszcze czas, by powstrzymać strajk. Ale trzeba nas wysłuchać. Bo do tej pory nie ma dialogu, jest tylko monolog pani minister - mówi Bożena Mania, prezes lubuskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego.
- Musimy się podpisać na liście, że przeczytaliśmy list minister edukacji Anny Zalewskiej - mówią nauczyciele. Chodzi o pismo dotyczące podwyżek i dodatków dla pedagogów.
W Teatrze Horzycy w Toruniu powstaje przedstawienie o fenomenie rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Premiera spektaklu „Wróg się rodzi” odbędzie się 30 marca.
Zaczyna się sezon startowy. W tym roku nie zabraknie biegów, w których będziemy mogli wystartować.
Z Agnieszką Sobol, psychoonkologiem z Fundacji „OnkoCafe - Razem Lepiej”.
Lubelska prokuratura zaczyna specjalizować się w sprawach, które wyjaśniali śledczy z Białegostoku, a w których przewija się poseł Andruszkiewicz.
Do zdarzeń doszło w Tychach, a zboczeniec zaatakował dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Wciągnął dziewczynkę do samochodu i chciał doprowadzić ją do obcowania płciowego. Pedofil zatrzasnął drzwi auta, ale dziecku udało się uciec
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.