Hubert Ossowski

Domy niedostatecznej pomocy. Czas na nowy system opieki nad seniorami?

Pandemia poturbowała Domy Pomocy Społecznej i uwypukliła problemy, które od dawna je trawią. W placówkach brakuje personelu, a mieszkańcy skarżą się Fot. Grzegorz Dembiński Pandemia poturbowała Domy Pomocy Społecznej i uwypukliła problemy, które od dawna je trawią. W placówkach brakuje personelu, a mieszkańcy skarżą się na fatalne warunki. Seniorzy z poznańskiego DPS Ugory mówią o braku opieki, brudzie oraz niesmacznych i nieświeżych posiłkach. Starzejący się Poznań nie radzi sobie ze starością. To zresztą nie tylko polski problem.
Hubert Ossowski

Pandemia poturbowała Domy Pomocy Społecznej i uwypukliła problemy, które od dawna je trawią. W placówkach brakuje personelu, a mieszkańcy skarżą się na fatalne warunki. Seniorzy z poznańskiego DPS Ugory mówią o braku opieki, brudzie oraz niesmacznych i nieświeżych posiłkach. Starzejący się Poznań nie radzi sobie ze starością. To zresztą nie tylko polski problem.

Pandemia zmieniła życie całego społeczeństwa. Niewidzialny wirus stał się poważnym zagrożeniem dla seniorów. Przypominali o tym lekarze i eksperci, a na dowody nie trzeba było długo czekać. Koronawirus siał spustoszenie w kolejnych ośrodkach stałego pobytu w Hiszpanii, Szwecji czy we Włoszech. Znane są też przerażające świadectwa osób starszych, które w samotności odchodziły z tego świata.

Pozostało jeszcze 97% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hubert Ossowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.