Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dlaczego warto inwestować i prowadzić biznes w Skarżysku – Kamiennej?

Czytaj dalej
Inwestuj w Skarżysku

Dlaczego warto inwestować i prowadzić biznes w Skarżysku – Kamiennej?

Inwestuj w Skarżysku

Skarżysko – Kamienna na przełomie ostatnich lat stało się ważnym ośrodkiem przedsiębiorczości w regionie świętokrzyskim. To tu przychylność władz miasta oraz profesjonalna obsługa przedsiębiorców i inwestorów zewnętrznych tworzą dobry klimat dla lokowania działalności gospodarczej.

Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku – Kamiennej – Twój partner w biznesie

W 2015 roku została utworzona jednostka wspierająca współpracę na linii inwestor – miasto, którą jest Centrum Obsługi Inwestora (www.coi.skarzysko.pl). Celem działalności COI jest ułatwienie przedsiębiorcy rozpoczęcia i budowania biznesu na terenie Skarżyska - Kamiennej. W ofercie Centrum, obok biur stacjonarnych i wirtualnych, znajduje się również Miejska Baza Terenów Inwestycyjnych (www.mbti.skarzysko.pl). W bazie znajdują się grunty będące własnością Miasta oraz prywatne, objęte Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego.


Powierzchnie produkcyjne i magazynowe

Dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych i zagranicznych przedsiębiorców tworzących nowe i innowacyjne start-up’y cieszy się Skarżyski Inkubator Technologiczny, który jest zarządzany przez Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku - Kamiennej.
Inkubator oferuje przygotowaną bazę produkcyjno-magazynową w postaci 10 hal produkcyjnych oraz 5 hal magazynowych o powierzchni od 150 m2 do niemal 180m2 wraz z umeblowanym i klimatyzowanym zapleczem socjalno – biurowym o łącznej powierzchni użytkowej 3,5tys. m2. Dodatkowo do dyspozycji Najemców pozostaje przestronny plac manewrowy o powierzchni 5000m2 oraz parking mieszczący 60 aut.

Wsparcie przedsiębiorców na płaszczyźnie międzynarodowej

Władzom Miasta zależy na nawiązywaniu współpracy i długofalowych relacji pomiędzy przedsiębiorcami na płaszczyźnie międzynarodowej. Ukłonem w ich kierunku jest organizacja Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego - jednego z najważniejszych wydarzeń o charakterze gospodarczym w województwie świętokrzyskim. Corocznie w wydarzeniu bierze udział kilkaset osób, w tym znane osobistości ze świata biznesu z kraju i zagranicy, przedsiębiorcy oraz samorządowcy. Dzięki współpracy z ważnymi partnerami zagranicznymi, MFI to idealne miejsce do nawiązania wartościowych kontaktów zawodowych i spotkania cenionych ekspertów z branż istotnych z punktu widzenia prowadzenia biznesu (finanse, strategia budowania przewagi konkurencyjnej, marketing itp.). Informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: www.mfi.skarzysko.pl

Dlaczego warto inwestować i prowadzić biznes w Skarżysku – Kamiennej?

Wsparcie w poszukiwaniu pracowników

Dbając o jakość oferowanych usług oraz pragnąc wspomóc przedsiębiorców w poszukiwaniu pracowników, Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku- Kamiennej rozszerzyło zakres swojej działalności o uzyskanie wpisu do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Oznacza to, że COI świadczy bezpłatne usługi w zakresie pozyskiwania i upowszechniania ofert pracy oraz inicjowania i organizowania kontaktów osób poszukujących odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z pracodawcami. Jak twierdzą sami przedsiębiorcy, jest to duże ułatwienie dla ich działalności, zaś sam proces rekrutacyjny przebiega sprawnie i szybko.

Skarżysko - Kamienna „Wzorową Gminą”

Działania prowadzone na terenie Skarżyska - Kamiennej w zakresie rozwoju przedsiębiorczości zostały zauważone i docenione w skali kraju. Wśród wyróżnień uzyskanych tylko w roku 2018 znajdują się certyfikat „Wzorowa Gmina” potwierdzający, że Skarżysko-Kamienna należy do grona najlepszych samorządów w Polsce oraz medal „Zasłużony dla eksportu”, przyznany dla Urzędu Miasta w Skarżysku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eksportu.

Wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem biznesu w Skarżysku - Kamiennej zapraszamy do kontaktu z Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku – Kamiennej.

ul. Legionów 122D, 26-110 Skarżysko-Kamienna
Kontakt: 41 253 40 10; coi@coi.skarzysko.pl.
Adres strony internetowej: www.coi.skarzysko.pl
Adres Fb: www.facebook.com/coiskarzysko

Inwestuj w Skarżysku

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.echodnia.eu/swietokrzyskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.