Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

23-letnia Estera wbrew chorobie ma zamiar wziąć udział w biegu Tauron Life Festival

Czytaj dalej
Fot. Fot. Monika Pawłowska
Monika Pawłowska

23-letnia Estera wbrew chorobie ma zamiar wziąć udział w biegu Tauron Life Festival

Monika Pawłowska

W lutym ub. roku świat 22-letniej wówczas Estery Laski z Libiąża w jednej chwili runął. Lekarze zdiagnozowali u niej stwardnienie rozsiane. Po pierwszym załamaniu przyszła refleksja, że warto zawalczyć o siebie i nie dać się chorobie. Najlepszym „lekiem” okazało się spotkanie z trenerką personalną Martą Jankowską, która postawiła Esterę na nogi. Obie panie przygotowują się do startu w VI Biegu Ulicznym Run 4 Life, który odbędzie się 16 czerwca, w ostatnim dniu Tauron Life Festival Oświęcim.

Choroba dała o sobie znać nagle i niespodziewanie. Przeciągający się ból kolan okazał się poważną chorobą, która dosłownie zwala z nóg. Estera z całych sił walczy, by nie przesiąść się na wózek inwalidzki. Piękna, roześmiana dziewczyna, nie użala się, tylko działa.

Niewinny symptom

Estera Laski nigdy nie miała problemów ze zdrowiem. Jak każda nastolatka cieszyła się życiem i uczyła. Została wykwalifikowanym technikiem obsługi ruchu turystycznego, ale pracę podjęła w sklepie spożywczym swoich rodziców. Kiedy w 2016 r. pojawiły się bóle w kolanach, w pierwszej chwili pomyślała, że przeciążyła się, nosząc ciężkie skrzynki i towar na półki. Ale dolegliwości nie ustępowały. Postanowiła iść po poradę do lekarza.

- Ortopeda szukał przyczyny i nic nie znalazł, podobnie neurolog - wyznaje pani Estera. - Dopiero wujek, kiedy dowiedział się o problemach z chodzeniem, drętwieniem nóg, powiedział, że to może być „to” - dodaje. Esterze słowo: stwardnienie rozsiane z trudem przechodzi przez usta.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak znajomość chorej z trenerką personalną zmieniła jej życie. 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

odzyskaj hasło

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Monika Pawłowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.echodnia.eu/swietokrzyskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.