Sławomir Sowa

Świat mord i kanalii

Świat mord i kanalii
Sławomir Sowa

Od redaktora

Najnowsza sejmowa jatka na wyzwiska przyniosła ciekawy dialog. Borys Budka z PO mówi tak do prezesa Kaczyńskiego: - Dopóki był świętej pamięci Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości.

Świat mord i kanalii

Z czego wynika, że nie ma dla posła Budki świętszej postaci i większego autorytetu niż Lech Kaczyński. Kto wie, może nawet dorzucił się na jakiś pomnik, tylko nikomu nie mówił.

Prezesa Kaczyńskiego nie trzeba było prosić o reakcję: - Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami.

Poseł Budka może wygadywać, co chce, bić rekordy hipokryzji, bo i tak nic nie może. Jarosław Kaczyński może dziś wszystko. A jego emocjonalna odpowiedź Budce pokazuje, kogo widzi w swoich przeciwnikach politycznych, co napędza go do działania i czym sam przed sobą usprawiedliwia swoje kroki. Nie wróży to niczego dobrego.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.