Małgorzata Oberlan

Strzelanina na Bydgoskim Przedmieściu: wczoraj zeznawał 24-latek, który był z oskarżonymi w samochodzie

Głównego oskarżonego Tomasza S. „Sopla” czule przywitała wczoraj w sądowym korytarzu żona. Fot. Sławomir Kowalski Głównego oskarżonego Tomasza S. „Sopla” czule przywitała wczoraj w sądowym korytarzu żona.
Małgorzata Oberlan

- Tak się bałem, że się prawie posikałem - zeznał Damian S. Głównego oskarżonego w procesie nazwał „bohaterem, który uratował nam życie”.

Trwa proces w sprawie strzelaniny na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu. Wczoraj zeznawał pod przysięgą Damian S., były elanowiec, który jechał w samochodzie z oskarżonymi Tomaszem S. „Soplem”, Michałem M. „Miszą” i Pawłem S.

„Uratował nam życie”

Do strzelaniny doszło 18 lipca 2017 r. na skrzyżowaniu ul. Matejki i Mickiewicza. Jak dowodzi prokuratura, z pistoletu strzelali Tomasz S. i Paweł S., a z rakietnicy - „Misza”. Strzelali do pseudokibiców Elany, którzy na skrzyżowaniu zajechali im drogę srebrną mazdą. Ostatecznie nic się nikomu nie stało, jednak śledczy oskarżyli trzech wymienionych mężczyzn o usiłowanie zabójstwa oraz sprowadzenie zagrożenia dla okolicy. Całej trójce grozi nawet dożywocie.

Oskarżeni od początku nie przyznają się do winy. Broniąca ich piątka adwokatów trzyma się tego, że sami najpierw zostali zaatakowani przez pseudokibiców ze srebrnej mazdy pod siłownią „Bella Line” przy ul. Żółkiewskiego.

- Czy wie pan, w jakiej sprawie pana wezwano? - standardowo zapytał wczoraj sąd 24-letniego Damiana S., byłego elanowca. - Tak - odparł. - Chodzi o uratowanie nam życia przez pana Tomasza.

Według Damiana S. tamtego lipcowego dnia najpierw on w towarzystwie Tomasza S., jego syna Macieja S., Michała M. oraz Pawła S. został zaatakowany przed „Bella Line”. Tutaj pseudokibice Elany mieli ich napaść najprawdopodobniej z maczetami w rękach. Już odjeżdżali sprzed siłowni czarnym audi, gdy napastnicy wybili im szybę w aucie.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.