Janusz Petz

Sąd w Radomiu o wygaszeniu mandatu prezydenta. Sprawa Radosława Witkowskiego znów trafia na wokandę

We wtorek Wydział Zamiejscowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zajmie się skargą prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego na zarządzenie We wtorek Wydział Zamiejscowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zajmie się skargą prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego na zarządzenie zastępcze wojewody mazowieckiego w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu prezydenta Radomia. Jeśli skarga zostanie odrzucona, Radosław Witkowski będzie miał jeszcze prawo do apelacji.
Janusz Petz

Większość w Radzie Miejskiej Radomia torpeduje plany wydatków budżetowych prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, a on sam we wtorek będzie bronił swoich racji przed sądem w sprawie wygaszenia jego mandatu prezydenta miasta.

„Mamy rację w tym sporze”

Prezydent Radomia nie chce zdradzić czy podczas wtorkowej rozprawy jego pełnomocnik będzie składał kolejne wnioski, które mogłyby całą procedurę sejmową przedłużyć.


- W tej sprawie w sądzie reprezentuje mnie profesor Michał Królikowski. Mam do niego pełne zaufanie i zdaje się na jego wiedzę prawniczą. Ze swojej strony mogę tylko powtórzyć jeszcze raz, że w tym sporze z funkcjonariuszem politycznej nomenklatury, wojewodą mazowieckim Zdzisławem Sipierą, to my mamy rację - mówił nam Radosław Witkowski.

We wtorek Wydział Zamiejscowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zajmie się skargą prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego na zarządzenie zastępcze wojewody mazowieckiego w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu prezydenta Radomia. Jeśli skarga zostanie odrzucona, Radosław Witkowski będzie miał jeszcze prawo do apelacji.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Petz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.