Roma Gąsiorowska. Zbuntowana? Niepokorna? Już spokojna!

Czytaj dalej
Fot. Sylvia Dabrowa
Paweł Gzyl

Roma Gąsiorowska. Zbuntowana? Niepokorna? Już spokojna!

Paweł Gzyl

O tym, że aktorstwo to nie tylko praca, ale też sposób na życie, opowiada nam Roma Gąsiorowska, którą oglądamy właśnie w kinach w filmach „Podatek od miłości” i „Plan B”.

„Podatek od miłości” i „Plan B” opowiadają o miłości, ale każdy inaczej. Który jest pani bliższy?

Te filmy różnią się od siebie, dlatego każdy lubię inaczej. „Podatek od miłości” to zabawna i niebanalna historia miłosna, pełen nieoczywistych zwrotów akcji romans, który możemy przeżyć z postaciami kreowanymi w lekki i ciepły sposób, bez przesadnego przegięcia. Jest tu dużo sytuacyjnych żartów, ale i pięknych obrazów.

A „Plan B”?

To kino obyczajowe, właściwie komediodramat z przesłaniem. Również momentami zabawny, ale też ściskający za gardło. Opowiada o miłości, również w kontekście jej utraty, o tym, jak ludzie dają sobie radę, mimo że los nie sypie im róż pod stopy. Ten film daje nadzieję i skłania do refleksji, że nie warto tracić czasu na konflikty, ale należy cieszyć się z tego, co się ma.

Czytaj więcej:

 • W „Planie B” Roma gra powściągliwą i zamkniętą na ludzi Klarę. Czy to przeciwieństwo tego, kim wydaje się być prywatnie?
 • Kiedyś ponoć miała problemy z „wychodzeniem” z roli, która odciskała na niejswe piętno. Jak dzisiaj sobie z tym radzi?
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.