Rodzina 500+. W Aleksandrowie spodziewano się większego ruchu wokół tego programu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Jadwiga Aleksandrowicz

Rodzina 500+. W Aleksandrowie spodziewano się większego ruchu wokół tego programu

Jadwiga Aleksandrowicz

Do wyznaczonych punktów w miastach i gminach w regionie płyną wnioski o wsparcie z programu 500+. Płyną bez zakłóceń i bez kolejek.

Sprawdziliśmy, jak do wyglądało składanie wniosków w miastach powiatów aleksandrowskiego i radziejowskiego.

- Spokojnie, bez kolejek - usłyszeliśmy niemal jednakową informację w Aleksandrowie Kujawskim, Ciechocinku, Nieszawie, Radziejowie i Piotrkowie Kujawskim.

Wnioski płyną, a samorządy powoli przygotowują się do wypłat, jak na przykład w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie wydano już ponad 170 decyzji i gdzie planują wypłaty rozpocząć 29 kwietnia.

- Do wczoraj przyjęliśmy ponad 350 wniosków. Jest spokojnie. Przez pierwsze dwa dni było więcej osób, a teraz spływają po dwa, trzy wnioski dziennie - mówi Ewa Strzelecka-Słomkowska, kierowniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechocinku.

Od dziś ośrodek ten zaczyna przygotowywanie decyzji, poprzedzających wypłaty. - Może uda się je rozpocząć jeszcze w tym miesiącu - nie wyklucza pani kierownik.

Wszystko zaczęło się od prostej rzeczy kiedy wszystko jeszcze nie było chaosem.

Do nieszawskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej trafiło do wczoraj ponad 70 wniosków, dotyczących ponad 120 dzieci.

- Kolejek nie ma, ale wciąż czekam na dodatkowego pracownika, bo na razie programem Rodzina + zajmuje się osoba, która ma też inne obowiązki - nie ukrywa Emilia Wiśniewska, kierowniczka ośrodka. Tu wypłat należy spodziewać się w maju.

Spokojnie do realizacji programu podchodzą w Radziejowie. Tomasz Dominiak, kierownik MOPS szacuje, że program obejmie około 500 dzieci. - Trudno to dokładnie wyliczyć, bo jest spora migracja rodzin. Na razie spłynęło ponad dwieście osiemdziesiąt wniosków. Chcemy rozpocząć wypłaty w tym miesiącu - mówi.

- Mamy już wzory decyzji, które musi zaakceptować prawnik i zaraz potem będziemy je wysyłać do osób, które złożyły wnioski - tłumaczy Iwona Bolewska, kierowniczka Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim. - Być może uda się rozpocząć wypłaty jeszcze w tym miesiącu - dodaje. Do tej pory wpłynęło tu prawie 500 wniosków W ośrodku spodziewają się ich około 200 więcej.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.