Bartosz Wojsa

Rekordowe wybory do Sejmu i Senatu w województwie śląskim

Rekordowe wybory do Sejmu i Senatu w województwie śląskim
Bartosz Wojsa

Z danych frekwencyjnych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą na godz. 17:00 wynika, że w województwie śląskim do głosowania poszło 46,22 proc. osób uprawnionych. Liczba te jednak zdecydowanie wzrośnie, gdy pojawią się najnowsze dane. Nieoficjalnie mówi się o frekwencji w Śląskiem przekraczającej 60 procent.

Wczoraj odbyły się wybory parlamentarne, w trakcie których Polki i Polacy do godz. 21:00 w lokalach wyborczych w całej Polsce głosowali na kandydatów, którzy ich zdaniem powinni zasiąść w Sejmie i Senacie nowej kadencji. Ze wstępnych informacji wynika, że w województwie śląskim padł rekord, jeśli chodzi o wyborczą frekwencję. Głosowanie w naszym regionie odbyło się bez poważniejszych incydentów.

Nieoficjalnie: frekwencja w Śląskiem ponad 60 proc.

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że w województwie śląskim frekwencja na godz. 17:00 wyniosła 46,22 proc., co oznacza, że wydano 1 mln 599 tys. 680 kart do głosowania. W naszym województwie najlepsza frekwencja była wówczas w Tychach - 51,20 proc. Później mieliśmy pow. bielski - 50,32 proc., a na trzecim miejscu plasowała się Bielsko-Biała - 50,05 procent.

Najgorsza frekwencja była z kolei w pow. raciborskim - 37,99 proc. Drugie miejsce od końca przypadło na Zabrze - 39,22 proc., natomiast trzecie zyskuje Bytom - 40,90 proc.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.