Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paula Goszczyńska

Weganizm - dieta, ale i sposób myślenia. Warto spróbować?

Pani Monika z Wegemanii w Kielcach zaprasza na świętowanie Tygodnia Weganizmu. Nie zabraknie zdrowych i pysznych wypieków Fot. Dawid Łukasik Pani Monika z Wegemanii w Kielcach zaprasza na świętowanie Tygodnia Weganizmu. Nie zabraknie zdrowych i pysznych wypieków
Paula Goszczyńska

Coraz częściej świadomie i z własnej woli rezygnujemy z mięsa i produktów odzwierzęcych, dając tym szansę diecie w pełni roślinnej. W dniach 14-20 kwietnia obchodzimy Tydzień Weganizmu. To jednak nie tylko sposób żywienia, ale również filozofia życia.

Weganizm? A co to?
Dieta wegańska wciąż mylona jest z wegetariańską. Tymczasem różnica jest znaczna. - Weganizm to bazowanie na roślinach, ale również cała filozofia życia - podkreśla Dorota Wawrzycka, specjalista do spraw zdrowia publicznego, żywienia klinicznego i dietetyki. - Decydując się na weganizm, nie korzystamy z produktów wytwarzanych przy pomocy zwierząt lub pochodzenia zwierzęcego.

Na całym świecie weganizm ma rzesze zwolenników, jak i przeciwników. Tych pierwszych pojawia się jednak coraz więcej. W Polsce dieta roślinna jest popularna niezmiennie od około trzech lat, a prognozy wskazują, że weganizm będzie stosowany jeszcze częściej. Sprawdź, na czym polega, dlaczego niedobory witamin nie grożą i jakie są korzyści ze stosowania tej diety.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

odzyskaj hasło

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Paula Goszczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.echodnia.eu/radomskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.