Janusz Petz

Policjanci w regionie radomskim z terminalami płatniczymi. Mandat będzie można zapłacić plastikową kartą

Policjanci w regionie radomskim z terminalami płatniczymi. Mandat będzie można zapłacić plastikową kartą Fot. Marcin Oliva Soto
Janusz Petz

Już za kilka dni kierowcy, przyłapani na wykroczeniach drogowych, będą mogli zapłacić mandat za pomocą karty płatniczej. W policji trwają ostatnie przygotowania do wprowadzenia nowości, dzięki której ukarani nie będą musieli fatygować się na pocztę lub dokonywać przelewów bankowych.

- W piątek, 2 lutego będziemy mieli już przeszkolonych policjantów ze wszystkich jednostek naszego garnizonu, czyli z 28 powiatów. Na terenie naszego garnizonu policjanci dysponują 124 terminalami, które umożliwiają płatność przy użyciu karty płatniczej. Założenie jest takie, że każdy patrol ruchu drogowego będzie miał w radiowozie taki terminal - mówi Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Dodaje, że możliwość zapłacenia mandatu kartą zależy od pewnych warunków, które muszą być spełnione, na przykład musi być dobra łączność . - Ale to powinno działać - mówi Jacek Mnich.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Janusz Petz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.