Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Podpisywał się: „Wszyscy święci”. Święty nie był, wręcz przeciwnie

Czytaj dalej
Artur Drożdżak

Podpisywał się: „Wszyscy święci”. Święty nie był, wręcz przeciwnie

Artur Drożdżak

Tylko kilka osób zwróciło uwagę na przesyłkę, która w sierpniu 2016 r. dotarła do siedziby spółki. Ktoś w do szarej koperty wsadził dwie buteleczki soków i nie napisał słowa, o co mu chodzi. Firma była potentatem na rynku i towar wysyłała w cały świat. Przesyłka była z Wielkiej Brytanii, gdzie też eksportowano produkty, więc sprawę uznano za poważną.

Buteleczki były oryginalnie zakręcone, z numerem partii, a w środku znajdowała się podejrzana zielona ciecz.

Potraktowano to jako reklamację i przekazano do zakładu produkcyjnego firmy na Śląsku. Kolejna przesyłka dotarła dwa miesiące później. Tym razem buteleczki o pojemności 300 ml zawierały ciecz koloru fioletowego. Ktoś wysłał ją z Londynu i znów potraktowano to jako reklamację.

Anonimy z pogróżkami

O co właściwie chodzi, stało się jasne miesiąc później, gdy na adres firmy trafił anonim z żądaniami finansowymi.

Szantażysta sugerował, że do połowy listopada należy spełnić jego warunki, bo w przeciwnym przypadku będzie produkował i rozprowadzał zatrute produkty tej spółki. Odwołał się do „wcześniej przesłanych próbek”.

Zapowiedział, że w ramach świątecznej promocji takie „napoje” trafią do sklepów, szkół, przedszkoli domów dziecka i nie będzie to już płyn do płukania ust. Podpisał się All Saints.

Czytaj więcej:

  • Ustalenia śledczych - na kopertach nie było odcisków palców i zapachu
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

odzyskaj hasło

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.echodnia.eu/radomskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.