redakcja

Hit Hit Hurra od kulis

Radomianka z Marcinem Wortmanem, jednym z trenerów wokalnych programu. - Naszą rolą jest przygotowanie dzieci do jak najlepszych występów - mówi. Radomianka z Marcinem Wortmanem, jednym z trenerów wokalnych programu. - Naszą rolą jest przygotowanie dzieci do jak najlepszych występów - mówi.
redakcja

Radomianka Patrycja Kawęcka - Czerska pracuje jako trenerka wokalna przy telewizyjnym programie „Hit Hit Hurra”. Opowiada nam o kulisach talent show dla dzieci

Przyjazny dzieciom

Formuła programu zakłada przyjazne podejście jury do dziecięcych wykonawców, a formuła programu wyklucza rywalizację za wszelką cenę. Nie ma negatywnych komentarzy, a uczestnicy nie odpadają w żadnym z 12 odcinków.

- Zostałam zaproszona do programu, gdyż od lat współpracuję z Warsztatową Akademią Musicalową, której trenerów poproszono z kolei o opiekę nad uczestnikami programu. Do tego grona zaprosił mnie jej założyciel Paweł Podgórski. Musieliśmy przejść przez rodzaj castingu, nagrywaliśmy też demówkę, którą oglądali potem producenci programu - opowiada Patrycja Kawęcka - Czerska.

Jurorami są tak znane nazwiska, jak Edyta Górniak, diva polskiej sceny muzycznej, Hirek Wrona, uznany dziennikarz i krytyk muzyczny oraz trener wokalny Bartek Caboń.

Program prowadzą dziennikarz Artur Orzech oraz Marta Zalewska, skrzypaczka i multiinstrumentalistka. Uczestnikom towarzyszy 26-osobowa orkiestra pod kierownictwem Daniela Nosewicza.

- Wspaniała ekipa jurorska i sama formuła programu gwarantują naprawdę wysoki poziom. Jest to w zasadzie konkurs wokalny w odcinkach, którego finał będzie transmitowany na żywo - dodaje radomianka.

Główną nagrodą dla najlepszego uczestnika będzie dalsze wspieranie jego talentu, a sami jurorzy dołożyli jeszcze kurs wokalny w USA.

- W tym programie nie ma naśmiewania się, przykrych uwag, nawet oceny są tylko pozytywne: dobre, świetne i hit. To bardzo ważne, bo niektóre programy typu talent show zostawiają trwałe ślady w psychice niektórych uczestników właśnie przez negatywne ocenianie - zauważa trenerka.

Wspaniałe dzieciaki

Z racji funkcji w programie pani Patrycja brała udział w przesłuchaniach wszystkich ponad 100 kandydatów z całej Polski, a dodatkowo nagrań dzieci, które zgłosiły się do programu przez internet. - Wybraliśmy grupę 40 naprawdę super świetnych dzieciaków, z której trzeba było wyłonić 22 osoby, które wejdą do programu. Była to naprawdę ciężka praca i trudne dylematy - mówi wokalistka.

W programie każde dziecko musi wszechstronnie sprawdzić się na scenie: zaśpiewać dwie solówki, duet z gwiazdą muzyki, a także wystąpić w tercecie i kwartecie z innymi uczestnikami. W każdym odcinku jest również finał, w którym wszyscy uczestnicy śpiewają razem.

- Rolą trenera wokalnego jest odpowiednio dobrać repertuar dla każdego dziecka i rodzaj utworów do każdego z występów, a także przećwiczenie wykonania - dodaje radomianka, która prowadzi grupę siedmiu dziewczynek i są to: Oliwia Skóra, Alicja Rege, Amelia Chodoła, Magdalena Dąbkowska, Monika Bogdanowicz, Julia Bilek i Daria Domitz.

Brawa dla Amelki

Wśród finalistów programu, o czym już informowaliśmy, znalazła się również 10-letnia Amelia Chodoła z Białobrzegów.

- Znałam ją już wcześniej, gdyż startowała w innych konkursach wokalnych, a w Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka w Pionkach, gdzie byłam jurorką otrzymała pierwszą nagrodę. Bardzo się więc ucieszyłam, ale podczas przesłuchań cały czas milczałam, odezwałam się dopiero, gdy pozostali trenerzy zaczęli zachwycać się jej głosem i możliwościami wokalnymi - opowiada Patrycja Kawęcka - Czerska. Jak zauważa trenerka, która często bierze udział w konkursach wokalnych jako jurorka, bywa tak, że dziecko ma perfekcyjnie wyuczony jeden utwór, z którym jeździ po całym kraju. Innych piosenek nie potrafi już dobrze wykonać.

- W przypadku Amelki tak nie jest. Ona jest po prostu niesamowicie utalentowana, a poziomem wokalnym absolutnie wyróżnia się z grona dziesięciolatków - chwali dziewczynkę pani Patrycja. - W konkursie jest mnóstwo bardzo zdolnych dzieciaków, a te starsze śpiewają wręcz zawodowo.

Trenerka sama kibicuje wszystkim uczestnikom. - Oni wszyscy są rewelacyjni, a jedna pierwsza nagroda to chyba za mało - śmieje się, zachęcając do oglądania programu „Hit Hit Hurra”.

redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.