Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Drastyczne podwyżki cen ciepła w Radomiu. Ile będzie kosztowało ogrzewanie? Wielu rodzinom grozi bankructwo

Czytaj dalej
jp

Drastyczne podwyżki cen ciepła w Radomiu. Ile będzie kosztowało ogrzewanie? Wielu rodzinom grozi bankructwo

jp

Drastyczne podwyżki ciepła spowodowane dwoma tegorocznymi zmianami taryf wprowadzonymi przez przedsiębiorstwo Radpec uderzy mocno po kieszeni większość radomian. Wielu rodzinom grozi wręcz bankructwo.

Skutki podwyżki będą w pewnym sensie rozłożone w czasie, ale radomianom tak naprawdę zrobi się ciepło na widok rachunków i rozliczeń za ogrzewanie w lecie przyszłego roku. Jeśli uwzględnimy, że opłata za energię cieplną stanowi zasadniczą część płaconego czynszu, bez obniżenia stawek Radpecu można spodziewać się wręcz bankructwa wielu gospodarstw domowych w Radomiu, zwłaszcza, że nieuniknione wydają się bardzo znaczne podwyżki cen za energię elektryczną.

W tym roku po raz pierwszy Radpec podniósł ceny - za zgodą prezesa Urzędu Regulacji Energetyki - pod koniec ubiegłego sezonu grzewczego (zgodnie ze zmianą taryf z 1 marca 2018 roku). Druga podwyżka wejdzie w życie 15 października. Zmiany cen ciepła wywołały już burzę wśród radomskich samorządowców. 14 września w jednej z audycji radiowych zapowiedź podwyżek ujawnił jeden z działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Tego samego dnia prezydent Radosław Witkowski zwołał w trybie pilnym konferencję prasową, podczas której zakomunikował, że nie zgadza się na podwyżki cen ciepła produkowanego przez spółkę Radpec. Wymijająco odpowiadał na pytania skalę podwyżek, nie odpowiedział też wprost na pytanie: Czy zarząd Radpecu informował prezydenta o wnioskach składanych do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki?".

"Zażądałem od zarządu Radpecu podjęcia wszelkich działań, które zmierzają do tego, aby ta nowa taryfa nie weszła w życie. Radomianie za ciepło nie zapłacą więcej" - powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Niestety zapłacą. 28 września Ewa Dobrzańska - Trela, kierownik Działu Relacji Zewnętrznych przedsiębiorstwa Radpec przesłała do redakcji komunikat, w którym informuje, że nowa taryfa wchodzi w życie 15 października. Jak nowe taryfy uderzą nas wszystkich po kieszeni?

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

odzyskaj hasło

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

jp

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.echodnia.eu/radomskie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.