Radom. Kancelaria prezydenta złamała ustawę o ochronie danych? Dariusz Wójcik napisał do inspektora

Czytaj dalej
Fot. Joanna Gołąbek
ik

Radom. Kancelaria prezydenta złamała ustawę o ochronie danych? Dariusz Wójcik napisał do inspektora

ik

Przewodniczący Rady Dariusz Wójcik uważa, że kancelaria prezydenta Radomia złamała ustawę o ochronie danych. O złamaniu przepisów zawiadomił głównego inspektora ochrony danych osobowych.

„Tym samym Dyrektor Kancelarii wykorzystał dane, którymi nie miał prawa administrować, w celu szykanowania radnych a nie w związku z tworzeniem budżetu obywatelskiego, do czego baza tych danych była utworzona.” - pisze do inspektora Dariusz Wójcik.

- Ten list nie był informacją o budżecie obywatelskim, a w związku z tym mieszkańcy podawali swoje dane - uważa Dariusz Wójcik. - To był list, który miał zastraszyć radnych.

Przewodniczący radomskiej Rady Miejskiej Dariusz Wójcik zawiadomił głównego inspektora danych osobowych o naruszeniu ustawy. Miał się tego dopuścić dyrektor kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński.  Chodzi o listy, które kancelaria rozesłała na adresy internetowe osób uczestniczących w konsultacjach w sprawie budżetu obywatelskiego. Poinformowała w nim o tym, że realizacja projektów jest zagrożona przez decyzję miejskich radnych, którzy zdecydowali o tym, że budżet Radomia na 2018 rok nie został uchwalony. W piśmie do internautów były podane między innymi numery telefonów rajców, którzy zagłosowali przeciw budżetowi i radnego, który wstrzymał się od głosu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
ik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.