Przedszkole na terenach po Zakładach Chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Czy to dobry pomysł?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
WM

Przedszkole na terenach po Zakładach Chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Czy to dobry pomysł?

WM

Nowe przedszkole ma powstać na terenach po Zakładach Chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Naukowcy mówią, że terenu nie badano, rodzice już są ostrożni. Idzie o skażenie.

Przeszłość terenów po Zakładach Chemicznych Zachem kładzie się cieniem na przyszłości tych terenów. Nowe punkty zapalne są dwa - pierwszy - to siedziba wydziału świadczeń rodzinnych bydgoskiego Urzędu Miasta na końcu ulicy Wojska Polskiego.

Drugi - to plany budowy na terenie Bydgoskiego parku Przemysłowo-Technologicznego... przedszkola.

Pomysł jest zły

- Pomysł budowy przedszkola na terenach które mogą być potencjalnie skażone, jest zły - uważa Kamila Wójcik, która założyła specjalny profil na Facebooku poświęcony obsłudze petentów przez „zachemowską” filię bydgoskiego ratusza. - Urząd Miasta zapewnia, że tereny Bydgoskiego parku Przemysłowo-Terchnologicznego nie są zanieczyszczone, ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć...

Urząd Miasta zapewnia, że tereny Bydgoskiego parku Przemysłowo-Terchnologicznego nie są zanieczyszczone, ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć...

Pomysł na przedszkole na terenie dawnego Zachemu pojawił się po raz pierwszy podczas niedawnej, prezydenckiej kampanii wyborczej. Teraz powoli pojawiają się konkrety i uzasadnienie dla tego pomysłu.

Kiedy rozpocznie się budowa przedszkola, kiedy zaplanowano jej koniec? Co z siedzibą wydziału świadczeń rodzinnych bydgoskiego Urzędu Miasta na końcu ulicy Wojska Polskiego? Czy teren wokół tego miejsca badano?

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.